Eli olen/olin seurustellut poikaystäväni kanssa yli puolitoista vuotta, ja suhteen ihan alkuvaiheessa hän petti minua naisen kanssa baarissa. Pettäminen ei edennyt seksiin oli vain pari pusua mutta kuitenkin. Annoin sitten lopulta anteeksi ja meillä jatkui kaikki hyvin. mitä nyt siitä aiheesta tuli riitaa jos jostakin.
Nyt sitten tänään sain kaveriltani kuulla että poikaystäväni on sanonut "kaverilleni" ihan näin suoraan, että haluaisi "panna" tätä. Kuulin sen muilta, en poikaystävältäni ja hän ei vieläkään myönnä että olisi sellaista sanonut koskaan.
Jätin sitten hänet ja tuntuu hirveältä, koska koimme paljon yhdessä.
Miten te toimisitte? Olisi kiva kuulla mielipiteitä tai jotain..
Miten toimia
11
632
Vastaukset
- ...
?? :)
- aivottomat puheet
Miehet nyt lipsauttelevat suustaan kaikenlaista sontaa, ei siitä pidä välittää! Eriasia olisi jos olisi todellakin pannut tätä kaveria, mutta jos vaan puheentasolla heittää läppää niin se ei ole eron syy. Jos rakastat miestä, jatkakaa ihmeessä.
- tawetfra
Jep! Ja aina on näitä "ihania" muita, jotka keksivät väittää jonkun aivan vakavissaan sanoneen jotain, vaikka kyseessä on läppä! Kaverilta aloittaja voisi kysyä, että toivoisiko tämä poikaystävän panevan sitten itseään?! Jos jokaisesta tyhmästä läpästä seuraisi ero, jestas, miten paljon eronneita sitten vasta olisikaan!
- normimies....
tawetfra kirjoitti:
Jep! Ja aina on näitä "ihania" muita, jotka keksivät väittää jonkun aivan vakavissaan sanoneen jotain, vaikka kyseessä on läppä! Kaverilta aloittaja voisi kysyä, että toivoisiko tämä poikaystävän panevan sitten itseään?! Jos jokaisesta tyhmästä läpästä seuraisi ero, jestas, miten paljon eronneita sitten vasta olisikaan!
No huhhu!
Tavallinen mies ei todellakaan kerro tyttöystävän kaverille haluavansa panna niitä. Moisesta tempauksesta kannattaa kyllä antaa lemput.
"Jos jokaisesta tyhmästä läpästä seuraisi ero, jestas, miten paljon eronneita sitten vasta olisikaan!"
Ainahan noi kuitataan tyhminä läppinä, ihan läpällä vaan ehdottelin, läpällä puristelin perseestä, läpällä tungin kikkelin sen haaroväliin...
nuo läppämestarit ovat juurikin niitä, joille sitten sattuu niitä käsittämättömiä vahinkoja. ei ollut tarkoitus, mutta mentiin kaveriporukalla leville, juotiin kunnon kännit, heitettiin härskiä läppää, lähdettiin parin naisen kanssa jatkoille, mentiin saunaan ja sitten aivan yllättäen, täysin puskista, tapahtui niin että nusaistiin. eipä olis mitenkään arvannut! - edellinen jatkaa
normimies.... kirjoitti:
No huhhu!
Tavallinen mies ei todellakaan kerro tyttöystävän kaverille haluavansa panna niitä. Moisesta tempauksesta kannattaa kyllä antaa lemput.
"Jos jokaisesta tyhmästä läpästä seuraisi ero, jestas, miten paljon eronneita sitten vasta olisikaan!"
Ainahan noi kuitataan tyhminä läppinä, ihan läpällä vaan ehdottelin, läpällä puristelin perseestä, läpällä tungin kikkelin sen haaroväliin...
nuo läppämestarit ovat juurikin niitä, joille sitten sattuu niitä käsittämättömiä vahinkoja. ei ollut tarkoitus, mutta mentiin kaveriporukalla leville, juotiin kunnon kännit, heitettiin härskiä läppää, lähdettiin parin naisen kanssa jatkoille, mentiin saunaan ja sitten aivan yllättäen, täysin puskista, tapahtui niin että nusaistiin. eipä olis mitenkään arvannut!niin ja unohtui sanoa, että joskus nuorena pojankloppina heivasin silloisen tyttöystävän kun se pyysi kaveriani hitaille (en itse ollut paikalla).
en suvaitse minkäänlaista sähläämistä kavereiden kanssa.
- Ldldlld
Kiitos paljon teille jotka vastasivat :) saimme asiat sovittuakin. Ja paljastui muutakin kyseisestä "kaverista".
- mä rakastelen
Naista rakastellaan hellästi eikä panna. Jos panee niin ei todennäköisesti tiedä naisista paljon mitään
- mä kans
Minunkin korvaani heti kalskahtaa sana "panna" tai "naida". Tunnen erään miehen joka puhuu tällä tavoin. Kyseinen mies ei lainkaan arvosta naisia vaan käyttää näitä vain hyväkseen. Rakastelu on kaunista ja hienoa, naiminen ja paneminen ovat horoihin soveltuvia toimintoja.
- nainenvain
Vaikka heitto olisikin ollut vitsi, niin se oli erittäin huono! Tuollaisilla asoilla ei pelleillä. Jos välttämättä haluat tuollaisen idiootin takaisin niin ole hyvä vain. Mielestäni maailmasta löytyy varmastikkin parempaa, sellaisia jotka rakastavat vain sinua, suutelevat vain sinua ja sanovat haluavansa panna vain sinua.
- Ruusunpunaiset lasit
Olen nainen ja mulle on käynyt samoin kuin kaverillesi eli hyvä ystäväni oli korviaan myöden rakastunut mieheen, joka alkoi tanssiessamme yhteisissä juhlissa ehdottelemaan minulle sopimattomia. En tiedä, olinko sika, mutta en kertonut kaverilleni koskaan, etten särkisi hänen sydäntään. Sen verran sanoin, että epäilen miestä pettäjätyypiksi. Ei kaveri uskonut edes sitä, koska mies selitti minusta jotain peetä.
- ...
Onko kellään samankaltaisia kokemuksia. Typerä olo antaa anteeksi, mutta kun rakastaa niin paljon..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1067492
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1045274Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163526Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p253471Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352544Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191866Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3531515Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961511Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311356Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?571330