Suomi voi olla edelläkävijä tässäkin asiassa kuten myös monessa muussa hyvässä asiassa. Tarja Halonenkin oli eilen telkussa todella iloinen ja sanoi nauraa kikattaen, että nyt kansaa kiinnostaa presidentinvaalit todella paljon, ja että ne ovat todella mielenkiintoiset.. Voimme tehdä tästä myös vientituotteen eli pilottihankkeen, jonka viemme sitten eri puolille läntisen maailman demokratiavaltioita edistäen näin tasa-arvoa ja suvaitsevaisuutta..
Suomelle maailman ensimmäinen homo pressaksi olisi
hieno asia
875
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Minä olen perussuomalainen ja myöskin homo joten voin ja saan äänestää hyvällä omallatunnolla Pekka Haavistoa kuten Soini ja Halla-Ahokin..
Teuvo Hakkarainenkin kotisivuillaan ilmoittaa äänestävänsä Pekkaa..
muistanut aamulääkkeet
Maa muuttuu somlandiasta homlandiaksi. Hyi v*ttu sentään.Kyllä hurrit nyt nauraa kun homokapula on siirtynyt ruotsista suomeen.
Homo presidenttinä olisi katastrofi Suomen maineelle. Arabit eivät haluaisi olla missään tekemisissä perverssin maan kanssa.
saa jostain hiv-tartunnan.
Haaviston yhteydet Venäjän terroristipiireihin ja homokammo 30%:ssa maailman valtioita (osassa homot listitään tavattaessa) pilaavat Suomen maineen ja ulkomaankauppa lässähtää saman tien.
Sen jälkeen edessä on Kreikan tie, anarkia ja polttopullot.
On kolme asiaa, jotka homo voi opettaa aikuiselle.
Ole onnellinen ilman mitään syytä; puuhaa aina
jotain; ja osaa vaatia – kaikella voimallasi
– sitä mitä haluat.