mitä mieltä oletta eronneet..

tyttöystävä sanoo minulle että olen sairas ja mustasukkainen siitä kun sanon hänelle etten tykkää siitä kun hänen entinen aviomiehensä kulkee kylässä kuin kotona konsanaan ja tyttöystävä pitää sitä aivan normaalina kun se kulkee kylässä. sitä haluaisin vain kysyä että onko se normaalia avioeron jälkeen?kun se käynti on päivittäistä. minun oma kanta on se ettei ole normaalia..
7207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

No jaa-a, ei se kyllä minustakaan ole normaalia (en siis itse ole parisuhteesta eronnut, asun yhdessä kihlattuni kanssa), että koko ajan exä ramppaa käymässä. Onkohan sun tyttöystävän exällä edes uutta kumppania? Jos ei niin ehkä siis on vielä kiinni henkisesti sun tyttöystävässä ja tarvii näitä päivittäisiä tapaamisia. Ootkos kysynyt miltä sun tyttöystävästä tuntuisi jos tilanne olisi toisin päin? Sallisiko hän sellaisen? En nyt osaa oikein mitään neuvoa antaa mut kyllä tuo vähän hassulta kuulostaa...

Äänestä
  • hän on uudessa parisuhteessa.

    Äänestä

No ei todellakaan ole normaalia. Kyllä se lähtökohta ja ihmetyksen aihe löytyy tyttöystävästäsi, että miksi päästää entisen kuin kotiinsa. Kirjotuksestasi ei käy ilmi asutteko te yhdessä vai erikseen. Mikäli asutte yhdessä niin tilanne on kyllä mielestäni aivan käsittämätön! Itse en enää suhdetta jatkaisi jos tilanne jatkuis mielipiteistäni huolimatta. En katselisi päivääkään jos miehelläni kävisi eksä kylässä vaikka viikoittainkaan, vaikka emme asukaan yhdessä. Minulla itselläni on hyvät välit ex-mieheni kanssa ja siitä huolimattakaan hän ei kulje luonani kuin kotonaan. Lapsetkin "vaihdetaan" ulkona ja siinä vaihdellaan kuulumiset ja lasten asiat samalla. Ja joskus harvoin hän saattaa käydä sisälläkin mutta ei ilman hyvää syytä. Kyllä sinun tyttöystäväsi se sairas on. Taitaa olla niin kiinni entisessään ja rakastaa häntä edelleen kun noin hanakasti kylään on ottamassa... Näin naisen ajatuksella ei muusta kyse edes voi olla :O

Äänestä

Yhdyn edelliseen, ei ole normaalia ja ikävä kyllä tyttöystäväsi taitaa rakastaa entistä puolisoaan. Taitaa haluta isännän vaihdon eli entisen takaisin kotiinsa. Älä tuhlaa aikaasi ja ainoaa elämääsi tuommoiseen naiseen... Miksi jäädä kakkoseksi kun jollekin voisit olla se ykkönen??

Äänestä

Kiitos pupu tästä rakentavasta kirjoituksestasi. Olet saanut varmasti ne vastaukset jota toivoitkin.

Äänestä

Sitähän kestää tasan tarkkaan niin kauan kun laitat ramppaamiselle stopin.
Ole mies äläkä hiiri....

Äänestä

tietämätä yksityiskohtia ja taustoja on turha ottaa mitään kantaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


metsänpeikko kirjoitti:

tyttöystävä sanoo minulle että olen sairas ja mustasukkainen siitä kun sanon hänelle etten tykkää siitä kun hänen entinen aviomiehensä kulkee kylässä kuin kotona konsanaan ja tyttöystävä pitää sitä aivan normaalina kun se kulkee kylässä. sitä haluaisin vain kysyä että onko se normaalia avioeron jälkeen?kun se käynti on päivittäistä. minun oma kanta on se ettei ole normaalia..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu