Napakoru salaa

viisaat97

Moikka eli aikomuksena olisi toteuttaa pitkäaikainen haave parhaan ystävän kanssa! :) Aijotaan siis napakorut hankkia ennen kesää.

Molempien porukat kuitenkin ovat ehdottomasti kaikkia lävistyksiä vastaan eikä kahden vuoden kinuminen ole auttanut mitään, aina sanotaan että ota jos huvittaa täysi-ikäisenä.

Kuitenkin enää me ei jakseta odottaa, joten viimein siis päätettiin mennä ottamaan ne salaa yhdessä. Oletteko itse napakorua alaikäisenä salaa hankkineet?

Turha sitten tulla aukomaan että odottakaa siihen asti että täytätte sen 18 tai että koittakaas vielä porukoidenne kanssa asiasta neuvotella, koska kumpaakaan me ei tehdä.

12

433

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ite en tykkää

      no mun kaveri hankki salaa ja on 13 eikä ne siltä kai mitää kysyny tai emt.....
      ei se ainakaa yhtää vanhemmalta ku 13 näytä

    • vitun teinilissut

      Mä en koskaan sano näin, mutta nyt on pakko: "LOL!" Siitä vaan, mutta jossain vaiheessa tein porukat kyllä huomaa ja sillo ootte kusessa.

      Otte muutenkin tossa pahimmassa pissisikäluokassa...

      Eipä mulla muuta.

    • 15v....

      Itse olen ottanut traguksen, kaks normikorvista ja smileyn salaa porukoilta. Eivätkä vieläkään tiedä niistä mitään vaikka osa noista on ollu jo puoli vuotta minulla. En kyllä tiedä yhtään miten voisin kertoa läväreistä, kun eivät minunkaan vanhempani hirveän myönteisiä lävistyksille ole...

    • ElliCaramelli

      ite oon 14 ja mietin kans mist napakorun sais..? ja hinnan täytyis olla jokseenkin alhainen (jotkut vähän päälle pari kymppiä)..

      • niijuu

        napakorut maksaa sen 50 euroo. aina. ellet hae joltai yksityiseltä (erittäin epäluotettava,iso tulehdus riski)


    • napiis<3

      Oon miettiny ihan samaa... just sitä et ottasin salaa, mut noita paikkoja ei taida hirveesti olla missä laitettas ilman huoltajan suostumusta:d Toinen vaihtoehto ois et tekis ite, mut siinä on kyllä sit isommat uloskasvamisen, tulehtumisen yms. vaara

    • whatever

      sry mut ainaki täällä pitää olla joku 18 w täyttäny mukana ennenku saa mtn läväreitä. aika percest mut kuitenki.

      • .

        haluisin niskaa, industriali , napaa, huulee ja rustoo (neljänne) mut porukatei anna ottaa noist yhtäkää :s


    • viisaat97

      vitun teinilissut, ei nyt millään pahalla mutta tarkottaako se että me halutaan napakorut että me ollaan lissuja? :D Normaaleja vähän meikkaavia tyttöjä me ollaan jotka nyt sattuu huolehtimaan ulkonäöstään, ja pitämään napakoruista.

      Lapsellista kun nykyään niin moni asia leimataan lissuihin. Me ollaan ihan normaaleja nuoria ja jos napakorut tekee meistä teinilissuja niin huhhuh!

      Niin mäkin oon miettiny mistä sellasen sitten sais :) mutta päätettiin siirtää vähän sen ottoa kun kesällä ei sais sen kanssa sitten yhtään uida jos nyt ottais ja halutaan kuitenkin kesää elää täysillä!

    • SUIHINVAAN

      SUIHINOTTO!!!!

      • napakoru

        ite tein joskus 13vuotiaana sen ite mut jäin kyl kii ja siit ei hyvää seurannu! Meijänki porukat on kaikkii lävistyksii vastaa mut sit äiti sano et jos lupaan kasvattaa oma tekemän umpee ni sit saan hakee liikkeest luval :D mut sen sanon et jos tekee ite ni sattuu iha sairaast! Suosittelen menemää ottamaa liikkeest:)


    • fggfnstyhj

      Otin kuukaus sitten salaa vanhemmilta napakorun. Oon 13-v, menin liikeeseen pistin 15 v ja siin se. salaa siis otinj, tiiän että jään kyl kii mut se on sejn ajan murhe.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      151
      11416
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      28
      8102
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5894
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      163
      4821
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      15
      4681
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      34
      4343
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      84
      4203
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      84
      3487
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3250
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1751
    Aihe