Helsingin kaupunginhallituksen johtaja Harry Bogomoloff (kok) esitti helsinginsanomien Nyt-liitteessä
tiukkoja mielipiteitä maahanmuuttajista.
58-vuotias kunnallispolitiikan veteraani sanoo että maahanmuuttajia on kaupungin vuokraasunnoissa liikaa ja vuokria maksaa sosiaalivirasto. Bogomoloffin mielestä maahanmuuttajien pitäisi hankkia suomenkielen taito ja työpaikka, ja vasta sitten he voisivat nauttia myös sosiaalietuisuuksista."Muuten ne oppivat nopeasti, että on edullisempaa olla tekemättä työtä ja käyttää sosiaaliturvaa. Osa on töihin kelpaamattomia mutta sitten on paljon niitä jotka valitsevat helpon olemisen työn sijaan. Onhan niitä töitä, jokapäivähän siitä kirjoitetaan lehdissä".
Yksi Bogomoloffin teeseistä Nytin haastattelussa oli "maassa maan tavalla". "Ja kun puhutaan suvaitsevaisuudesta, olen tiukasti sitämieltä, että sen joka tulee tänne, pitää vähän pirun äkkiä suvaita meitä eikä toisinpäin. Eihän siinä ole järkeä että me ruvetaan pohtimaan onko nyt possunlihapäivä vai ei. Se ei ole meidän ongelma se on heidän ongelma."
Bogomolof sanoo että jos hän olisi Suomen pääministeri niin avoinna olevien työpaikkojen ja työttömien epäsuhdan selvittämiseksi tehtäisiin paljon. "Lisäksi pitäisi ryhtyä voimakkaisiin toimiin maahanmuuttopolitiikassa..."
Suomessa ei ole käyttöä integroitumattomalle sakille
anti mennä
1
75
Vastaukset 1
- 8+15
Ja mitä tämä Bogomoloff on siellä kaupunginhallituksessa tehnyt asian hyväksi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän48930Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15798Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl497769- 46697
- 41624
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30586- 35563
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE170528Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37520- 44470