nettideittailussa pitäs

olla selvät säännät,joita myös noudatettava,muuten profiili poistoon. Varattu jos hakee seuraa, se on valehtelua, jos ei kerro sitä, kuka huijarin kanssa haluaa suhteeseen.
Ja ikärajoitus jos on, ei pidä mennä flirttailemaa, eikä viestimään.Myös muu kaikki, eli lukekaa tarkkaan profiili, enne kuin otatte yhteyttä.
8332
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

siis selvät säännöt ja varatuillehhan löytyy muu paikka,kuin sinkkudeitistä..

Äänestä

Vasta lyhyen aikaa deittailleena kyllä suuresti ihmetyttää se suuri
varattujen joukko, jotka etsii seuraa. Päivittäin saa viestejä varatuilta
miehiltä, useita, missä tarjoavat tai pyytävät "päiväkahviseuraa".
Eikö ihmiset enää olekkaan yksiavioisia ja uskollisia toisilleen,
avioliitot on nykyään avoimia liittoja, missä sen oman kullan lisäksi
halutaan pelehtiä muidenkin kanssa.

Äänestä

Ite oon havainnu ihan samaa!
Mulle meni joulukuussa ex-pomon kanssa aika pahasti sukset ristiin, kun sillä on kotona kaksi pientä lasta ja raskaana oleva vaimo, mutta silti mies paneskelee vähän siellä täällä! Sukset meni ristiin, kun sanoin pomolle suoraan, että lopeta nyt *****, koska sun vaimo oli mun luokkakaveri sentään 9 vuotta tunnen sen hyvin.

Todella yököttävää tollanen kaikkien kanssa pelehtiminen ja aivan kamalaa, kun sen pomonkin naiset, jotka yleensä oli pokattu samalta rakennustyömaalta, tiesi sen olevan naimisissa, mutta ei ne vaan välitä!!
Sille viimesimmällekki muijalle sanoin, että "lopeta nyt sellasen ukkomiehen kanssa pelehtiminen, kun tässä on tarjolla hyviä sinkkujakin miehiä!".

Ja tuolla nettideiteissä on muuten todella paljon varattuja naisiakin!
Naapurin muijakin on siellä! Lisäksi mun serkkumuija hakee sieltä jotain, mitä lie, vaikka mieskin on kotona. Niin moni tuntuu olevan niin pettynyt suhteeseensa, että en uskalla enää haaveilla edes miosesta.

Äänestä

Ei tuollaisia asioita (esim ikä) voi mitenkään pakottaa todistamaan nettihäröilyssä, olipa sitten kyse deiteistä tai jostain muusta.
Sama kuin yrittäisi laittaa johonkin ketjuun täällä suomi24:ssa ikärajan ja olettaisi sitä noudatettavan.

Eri asia jos pitäisi sosiaaliturvatunnus laittaa mutta sitä tuskin pettäjät tekisivät :D

Äänestä

Sinkkudeitissä? S24-treffeissä sinkkuus on vain yksi vaihtoehto muiden siviilisäätyjen joukossa.

Naiset tietävät, että miehet etsivät uuden ennen eroaan ja ovat etsimässä seuraavan puolison paikkaa pienemmästäkin vinkistä. Pelimiehet taas löytävät seuraa niin täältä kuin muualtakin.

Äänestä

Entäs ravintoloissa? Pitäisikö sieltäkin poistaa henkilö joka varattuna iskee muita?

Pettäminen ja suhteensa salaaminen ei ole rikollista, siksi sitä ei oikein voi ulkopuoliset kieltää eikä siihen puuttua.

Kumppanin hakemisessa tarvitsee tarkat tuntosarvet, kyllä varatut tunnistaa aika nopeasti ilman kylttejäkin. Ja aikaa tuhraantuu yleensä kumppanin haussa joka tapauksessa. Kiireellä saa seksiä, rakkautta harvemmin. Eri asia sitten onko etsimiseen käytetty aika mennyt hukkaan. Jos siltä tuntuu niin varminta on jättää koko kumppaninhaku sikseen. Kun tässä lajissa ei aina tule voittoa lainkaan.

Äänestä

ei kannata koskaan mennä yhteen juuri eronneen kanssa...

Äänestä

Kaksi asiaa, joita kierrän kokemuksesta. Keski-ikäiset poikamiehet = tavat
juurtuneet niin syvälle, ettei yhdessä asumisesta tule mitään, kun ei osata
ottaa toista huomioon, vaan minä teen näin ja minä teen noin.

Toinen = nuo edellä mainitut juuri eronneet. Siinä ex roikkuu kokoajan
tavalla, tai toisella mukana puheissa.

Antaapa näitten varattujen polttaa sillat takanaan ihan rauhassa, onneksi
ainakaan en tietoisesti ole tavannut tälläistä, joten siitä ei vielä kokemusta.

Poistan profiilin keväällä, jos sitä ennen ei tapahdu ihmettä. Aikansa kutakin.
Tämä keskustelupalsta on avannut silmiä, että netti-deittailussa kaikki
mahdollista, mutta suurin mahdollisuus onkin pysyä lähtöpisteessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


muuten ajanhukkaa kirjoitti:

olla selvät säännät,joita myös noudatettava,muuten profiili poistoon. Varattu jos hakee seuraa, se on valehtelua, jos ei kerro sitä, kuka huijarin kanssa haluaa suhteeseen.
Ja ikärajoitus jos on, ei pidä mennä flirttailemaa, eikä viestimään.Myös muu kaikki, eli lukekaa tarkkaan profiili, enne kuin otatte yhteyttä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu