Olen kokeillut elämäni aikana useita painonpudotusohjelmia. Ja jopa ihan oikeaa vesipaastoa. Paino sillä tippuin 91 kilosta tuonne 72 kiloon 40 päivässä. Eli aika huimaa kyytiä kilot läksi. Mutta kyllä ne tulikin. Syyn olen tajunnut hyvin vasta myöhemmin. En muuttanut ruokailuani aiemmasta muuten kuin yrittämällä katsoa kaloreita. Yritin pitää ne Painonvartijoiden rajoissa, mutta nälkä oli aina takana. Kiduttavaa. Homma oli henkisesti liian raskasta ja mäkeen meni.
Viimeinen yrittämäni laihdutusmenetelmä on Atksins-dieetti. Ei tämä dieetti ole mikään kalorikyttäys Nälästä ei tietoakaan. Henkisesti ei raskas. Paino lähtee tehokkaasti.
Suosittelen.
Lue Atkinsin kirjoja. Ne kertovat kyllä asian selkeästi ja niiden pohjalta tietää mitä tekee. Huom! nälkä ei tule taatusti. Syödä saa riittävästi. Mutta kuitenkin laihtuu. Lue niin tiedät miksi.
Atkins tehoaa
Kokeillut puhuu
2
106
Vastaukset
- poorera
Tuolla ruokavaliolla minä lihoin. Kaverilla taas oli parin tunnin välein niin tolkuton nälkä että hän söi käytännössä lähes koko ajan.
Milloinkahan nämä vhh-fanaatikot tajuavat että se ei sovi kaikille eikä todellakaan laihduta kaikkia. Atkins itse muuten kuoli ylipainoisena 72-vuotiaana sydänkohtaukseen.- huuhaata.
Proteiini -ja rasvapitoinen ruoka pitää nälän pois pitkään. Kaverisi ei ole syönyt varmaan riittävästi rasvaa, sen virheen monet tekevät ja ovat muka vhh-ruokavaliolla. Katsopa Atkinsin kuvia, niin näet, että oli hyvässä kunnossa vanhanakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!4362907Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?2852630- 662003
Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3331519Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-1801407Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal751182- 971139
Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks121067K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali91035- 109941