Atkins tehoaa

Kokeillut puhuu

Olen kokeillut elämäni aikana useita painonpudotusohjelmia. Ja jopa ihan oikeaa vesipaastoa. Paino sillä tippuin 91 kilosta tuonne 72 kiloon 40 päivässä. Eli aika huimaa kyytiä kilot läksi. Mutta kyllä ne tulikin. Syyn olen tajunnut hyvin vasta myöhemmin. En muuttanut ruokailuani aiemmasta muuten kuin yrittämällä katsoa kaloreita. Yritin pitää ne Painonvartijoiden rajoissa, mutta nälkä oli aina takana. Kiduttavaa. Homma oli henkisesti liian raskasta ja mäkeen meni.

Viimeinen yrittämäni laihdutusmenetelmä on Atksins-dieetti. Ei tämä dieetti ole mikään kalorikyttäys Nälästä ei tietoakaan. Henkisesti ei raskas. Paino lähtee tehokkaasti.

Suosittelen.

Lue Atkinsin kirjoja. Ne kertovat kyllä asian selkeästi ja niiden pohjalta tietää mitä tekee. Huom! nälkä ei tule taatusti. Syödä saa riittävästi. Mutta kuitenkin laihtuu. Lue niin tiedät miksi.

2

134

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • poorera

      Tuolla ruokavaliolla minä lihoin. Kaverilla taas oli parin tunnin välein niin tolkuton nälkä että hän söi käytännössä lähes koko ajan.
      Milloinkahan nämä vhh-fanaatikot tajuavat että se ei sovi kaikille eikä todellakaan laihduta kaikkia. Atkins itse muuten kuoli ylipainoisena 72-vuotiaana sydänkohtaukseen.

      • huuhaata.

        Proteiini -ja rasvapitoinen ruoka pitää nälän pois pitkään. Kaverisi ei ole syönyt varmaan riittävästi rasvaa, sen virheen monet tekevät ja ovat muka vhh-ruokavaliolla. Katsopa Atkinsin kuvia, niin näet, että oli hyvässä kunnossa vanhanakin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      178
      4112
    2. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      82
      3242
    3. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      24
      2416
    4. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      56
      2216
    5. Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi

      pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?
      Ikävä
      88
      2075
    6. TUNNISTELAATIKKO

      Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain
      Ikävä
      85
      1381
    7. Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?

      Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään
      Tv-sarjat
      26
      1290
    8. Minkä tunteen tunnet

      juuri nyt? ap kiitollisuuden.
      Tunteet
      40
      1280
    9. Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?

      Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli
      Ähtäri
      63
      1129
    10. Valehdella saa, totuus salataan

      Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu
      Savonlinna
      10
      788
    Aihe