Mistä löytää kunnollisen, aikuisen (25-30v) miehen? baarist turha etsiä ku sieltä saat ainoastaan yhen yön panon (näin sinkkuna se on välil joku muna otettava et pysyy mieli virkeänä), netistä en ala etsii.. varsinki tällei illal toivoo et ois lämmin kainalo mihin vois käydä nukkuu :)
Mistä löytyy mies?!
59549
5125
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Liian pieni ikä haarukka ja kunnollista miestä ET saa jos harrastelet yhdenillan juttuja.
Ei jumankauta, joku nainen ihmettelee, ettei löydä miestä?
Suosittelen nettideittailua. Esim suomi24:ssä on uskomaton määrä vapaita ja fiksuja miehiä tarjolla. Jos niiden joukosta ei löydä seurustelukumppania, niin on joko sitoutumiskyvytön tai sit liian kranttu.
Paljon parempi kysymys on, että mistä kunnollinen mies löytää kunnollisen naisen?
Nettisivustoilla on naisten markkinat, väkisin osa miehistä jää ilman.
No en koe olevani liian kranttu mutta tiedän kyllä minkälaiset tyypit eivät tule kanssani toimeen. Ja vaikka kuinka tykkään nörteistä, niin todella usein he ovat liian herkkiä minulle.
Toinen vaihtoehto on vanhemmat avioliitostaan katkeroituneet miehet (joista osa on kyllä ihan mukavia mutta ihan eri elämäntilanteessa) ja vonkaajat.
Ulkomailla asuvia on myös mutta eihän heidän kanssaan ole järkevää alkaa kaukosuhdetta rakentamaan.
Eli joo mukavia miehiä löytyy mutta ei ole ainakaan vielä löytynyt yhteen sopivia. Enkä tosiaan ole oikeasti turhaan kranttu, enkä varsinkaan sitoutumiskyvytön.
Niin että baarista, netistä tai oikeastaan mistään muualtakaan et halua miestä etsiä. No kotoasiko sinut pitäisi tulla hakemaan?
No kirjota sitten vaikka lehteen ilmotus. ... ... ...