Suomella maksettava uudet sotakorvaukset

Suomi otti hoidettavakseen 10 kertaa suuremmat sotakorvaukset aivan vapaaehtoisesti laukaustakaan ampumatta

www.taloussanomat.fi/jan-hurri/2012/01/25/suomen-piikissa-kymmenen-kertaa-sotakorvaukset/201221653/170
758
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Meidän pitää alistua ikuiseen velkaorjuuteen ja jopa nälkään, jotta eurovaluutta säilyy.

Äänestä

www.taloussanomat.fi/jan-hurri/2012/01/25/suomen-piikissa-kymmenen-kertaa-sotakorvaukset/201221653/170

Äänestä

TÄSSÄ OIKEA LINKKI

www.taloussanomat.fi/jan-hur.ri/2012/01/25/suomen-piikissa-kymmenen-kertaa-sotakorvaukset/201221653/170

Äänestä

Vieläkö me maksetaan korvauksia siitä, että ne hyökkäsivät tänne?

Äänestä

Tietää mitä öljy sotia näillä "uusilla sotakorvauksilla" rahoitetaan, on tuo jenkki ollut viime aikoina aktiivinen sotimisessa. Iranin savotta on alkamaisillaan ja se reissu ei tule olemaan mikään halpa keikka, joten kyllä suomalaisilla veronmaksajilla maksamista riittää. Käteisen fetissihän lienee suomalaisten rahojen vieminen kansalaisten ulottumattomiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hoover. kirjoitti:

Suomi otti hoidettavakseen 10 kertaa suuremmat sotakorvaukset aivan vapaaehtoisesti laukaustakaan ampumatta

www.taloussanomat.fi/jan-hurri/2012/01/25/suomen-piikissa-kymmenen-kertaa-sotakorvaukset/201221653/170

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu