Kiusalliset hiljaiset hetket kaverin kanssa

sdöfklsödgösdkfdgsdf

Olemme tunteneet kaverini kanssa jo 3 vuotta koulun kautta (ei koskaan kuitenkaan vietetty paljon aikaa kahdestaan vaan aina porukassa). Koska kuulumme samaan kaveriporukkaan niin väistämättä olemme yrittäneet ystävystyä ja viettäneet jonkin verran aikaa kahdestaan.

Ongelma on, että kahdestaan ollessa emme keksi oikein mitään puhuttavaa! Tulen jopa paremmin juttuun hänen puolituntemattoman poikaystävänsä kanssa kuin hänen. Jotain koulujuttuja joo, mutta muuten meillä ei koskaan ole mitään sanottavaa toisillemme. Vähän kiusallinen tilanne... Nyt olen luvannut antaa hänelle autokyydin, ja edessä varmaan pitkä parituntinen... Eihän siinä muuten mitään, mukava tyyppi, mutta sehän niistä kiusallisista hetkistä tekeekin kiusallisen kun haluaisi kovasti olla läheisempikin kaveri.

3

2187

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kifns

      Mulla on vähän sama tilanne. Olen tuntenut kolme vuotta parhaan ystäväni luokalta kaksi tyttöä. Hengaamme samassa porukassa lähes aina ja kaikki viihdymme toistemme seurassa. Juttelen myös näiden kahden tytön kanssa ja meillä on hauskaa. Sitten.. esimerkiksi koulussa istun jommankumman tytön kanssa kaksin aulassa. Tilanne on ahdistava, kumpikin juttelee väkinäisesti 'mitä kuuluu?' 'mitäs tunteja sulla on tänään?' varmasti molemmat huomataan, että tilanne on hieman epämiellyttävä molemmille. Mikä siinä on kun kahdestaan ei toimi, mutta porukassa on todella kivaa?

    • Anonyymi

      Ööööm?...

    • Anonyymi

      kuulostaa ihanalta 🥰 oispa noin, rakkaus kun ei paljo sanoja tarvitse, riittää kun on jku ihana läheinen ystävä jonka viereen voi nukahtaa pitkän työpäivän päätteeksi. 😇

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      187
      1638
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1382
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      104
      1068
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      919
    5. Leski ja Volvomies

      Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..
      Kuhmo
      15
      895
    6. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      793
    7. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      666
    8. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      113
      661
    9. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      651
    10. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      45
      597
    Aihe