Mun naapuris asuu hyvännäköinen 25 v nainen ja mies joka on täys mulk..ku kirjaimellisesti. Aina viikonloppuisin ja joskus myös viikolla mies vetää hirveet kännit ja alkaa haukkumaan naistaan huoraksi, lutkaksi, pettäjäksi rumaksi läskiksi ja ties miksi. Asun pienessa liike kerrostalossa ja kuulen kaikki mitä se naapurin mies n 32 v haukkuu muijaansa.
Kerran sit kun näin ne pihalla ja se mies haukkui siinä sitä muijaansa niin sit vaan sanoin sille miehelle et se on täys mulk..ku ja et voisin vetää sitä samantien turpaan. Tiedän et se lyö myös muijaansa. Sanoin et olen kyllästynyt siihen miten se kohtelee muijaansa ja sanoin myös sille naiselle et sun on paras jättää se miehes saman tien. Se mies kävi mun kimppuun kaljapullon kanssa ja koska olen kuitenkin aika hyvän kuntoinen niin heittelin sen miehen sinne lumipenkaan puskan yli. Joku oli jo soittanut poliisit paikalle ja sit niille sanoin et olen kuunnellut monta kuukautta et miten se mies hakkaa sitä muijaansa ja haukkuu huoraksi harva se päivä. En mä mitään syytettä saanut kuitenkan ku se mies vissiin ei halunnut nostaa vaikka mä sitä kunnolla löin!
Olen sellanen mies et mun äiti seurusteli miehen kaa joka pahoinpiteli äitiäni kun olin lapsi ja en yhtään siedä et naisia lyödään. Kun olin aikuinen niin käytiin veljen kanssa sen miehen tykönä kostamassa kaikki se mitä se oli mun äidille tehnyt. Joten en pahemmin tykkää jos naisia lyödään. No se pariskunta joka asuu mun naapuris niiin se mies on muuttanut pois ja se nainen asuu nykyään yksi siinä. Ja oon ihan hyvis väleis sen naisen kaa, ollaan juteltu niitä näitä mut näkee et se ei luota miehiin vaikka on päässyt siitä idiootista eroon. Onko joku muu puuttunut naapurinsa riitoihin?
saako naapurin pariskunnan riitoihin puuttua?
8
1193
Vastaukset
- xym
Hienoa että puutuit! Nykyään kerrostalomantra tuppaa olemaan "se on niiden oma asia, ei me puututa". Omalta osaltasi varmaankin autolit naista irrottautumaan huonosti kohtelevasta miehestä.
- Assadaami
Ihan oikein tehty, peace and respect.
- Vallaton väki
Tuolla tavalla omavaltaisesti ja laittomasti asioihin puuttuminen ei ole oikein, vaikka jotenkin sitä voi koettaa ymmärtää.
Olen myös kokenut lapsena perheväkivaltaa ja allerginen naapureille, joissa on vakivaltaa. En silti mene itse pätkimään ketään neniin, vaan soitan poliisin paikalle. On oikein puuttua asiaan, muttei mennä mukaan väkivaltaisuuksiin.
- naapurin likka
Olen itse puuttunut naapureiden riitoihin. Kyseessä oli uusioperhe, jossa mies haukkui ja hakkasi humalassa avovaimoaan. Puutuin tilanteeseen ainoastaan samassa taloudessa asuvien alaikäisten lasten takia.
Kävin itse oven takana avautumassa äijälle. Poliisin käytyä muutaman kerran saman oven takana, mies hävisi vähin äänin osoitteesta. Lapset alkoivat pikku hiljaa taas hymyillä ja tervehtiä rappukäytävässä tavatessamme.
Nainen ei ikinä kiittänyt eikä liioin tervehtinyt. Mutta suurin kiitos olikin lasten kiitollisuus. - eiikinäenää
Joo mäkin puutuin sain sit 3 vuotta linnaa kun jouduinkin puolustaan itteeni,
et ei ois kannattanu ehkä... - lööpit
Jos kuulostaa siltä, että naapurissa joku saa turpaansa, niin on suorastaan VELVOLLISUUS soittaa poliisit paikalle.
- puolustuksen puhe
Mun mielestä naapurin idiootti miestä saa lyödä jos se hakkaa tyttöystäväänsä tai vaimoaan.
- Kaljupsykopää
Meidän naapuri suihkutti eukkoansa kyynelkaasulla, siinä vasta reipas ja rehti mies.
Nyt sitten herra on vihainen naapureille ja etsii "syyllistä" joka soitti poliisit.
Menivät avioon viimeviikolla ja nyt jo vaimo saanut palloonsa kolmasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532365Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖271552Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt641247Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me1901141Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut871136- 1031028
Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.13960- 68923
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos23898Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu11893