Olen 26- vuotias nainen ja olin yli vuoden työttömänä, kunnes syksyllä sain todella hyvän paikan, joka vastaa AMK-tutkintoani, on haasteellinen ja vaihteleva. Yrityksen omistaa n 50v mies, joka on erittäin pidetty, taitaa puolet naisista (9 kpl) olla pomoonsa ihastunut. Työpaikkamme ilmapiiri onkin tämänkin takia "kilvoitteleva". Kyllä, myös minä haluan pelata pomon kanssa, flirttiä ja muuta mukavaa.
Pikkujouluissa joulukuussa yllättäen sain flirtille (silmäniskuja, vihjailuja yksinäsistä illoista) vastakaikua, muiden jo lähtiessä tylpaikalta ravintolaan pomo tarttui toimistossani takaapäin kiinni rinnoistani ja tökki lantiollaan takamukseeni. Eihän siinä mitään, kiihotuin itsekin ja seksille homma kääntyi, vapaita ihmisiä molemmat.
Tuon jälkeen seksi on jatkunut, tammikuussa pomon huoneessa, johon kutsusta menin, olen harrastanut seksiä jo 4 kertaa. Eikä siinä mitään pahaa itsessään, ihanaa ja minutkin huomioivaa toimintaa.
Kertaakaan hän ei kuitenkaan ole puhunut asiasta, ei pyytänyt ulos eikä muutakaan, ikäänkuin hän olettaa, että kun tulen hänen huoneeseen "palaveriin", palaveri on kunnon puolen tunnin nainti ilman sen kummempaa puhumista.
Tuo alkaa ärsyttää, tätäkö tämä työurani on sitten tässä talsosa. Eihän tämä kiusaamista ole ja itsehän tätä olen halunnut. Mutta mitä jos (kun!) joku päivä kieltäydyn, tuleekohan potkut ja kylmeneeköhän ilmapiiri. Kertokaa, miten saan tämän loppumaan ilman että se vaikuttaa työsuhteeseeni. Pitääkö valehdella joku kerta seurustelemisesta?
Onko pomolle pakko antaa?
3
406
Vastaukset
- Asiallista kohtelua
Kannattaa vihjailla seurustelun aloittamisesta pomon kanssa tai kutsua hänet jonnekin työajan ulkopuolella. Työpaikka voi vaarantua, mutta luultavasti saat hyvän työtodistuksen, jos lähestyt asiaa myönteistä kautta. Jos valehtelet seurustelevasi, saatat pahimmassa tapauksessa vaikuttaa laskelmoivalta pomon hyväksikäyttäjältä.
- että näin
Minulla oli myös kerran todella seksikäs mies esimiehenä.Hän omisti firman.
Käytiin kaikki kuumina.Huomiosta kilpailtiin.Hän osasi flirtin.Oli nuorten tyttöjen ensi rakkaus.
Himon herättäminen oli hänen keino saada meidät tekemään enemmän töitä.Kiimaisena ja onnellisena jaksaa paremmin.
Miehet käyttävät tätä aika paljon, kun käyttävät naista hyväkseen.
En ole helppo nakki joten ei tullu pantua.Työpaikka tosin meni! - Saraste
http://www.youtube.com/watch?v=anhQEotGcUo
Katsokaa työpaikkakiusauksesta selvinneen naisen tarina!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain597474Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232906- 1421746
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651639Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151448Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1671384- 1291116
- 73817
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47802- 51707