Olen 26- vuotias nainen ja olin yli vuoden työttömänä, kunnes syksyllä sain todella hyvän paikan, joka vastaa AMK-tutkintoani, on haasteellinen ja vaihteleva. Yrityksen omistaa n 50v mies, joka on erittäin pidetty, taitaa puolet naisista (9 kpl) olla pomoonsa ihastunut. Työpaikkamme ilmapiiri onkin tämänkin takia "kilvoitteleva". Kyllä, myös minä haluan pelata pomon kanssa, flirttiä ja muuta mukavaa.
Pikkujouluissa joulukuussa yllättäen sain flirtille (silmäniskuja, vihjailuja yksinäsistä illoista) vastakaikua, muiden jo lähtiessä tylpaikalta ravintolaan pomo tarttui toimistossani takaapäin kiinni rinnoistani ja tökki lantiollaan takamukseeni. Eihän siinä mitään, kiihotuin itsekin ja seksille homma kääntyi, vapaita ihmisiä molemmat.
Tuon jälkeen seksi on jatkunut, tammikuussa pomon huoneessa, johon kutsusta menin, olen harrastanut seksiä jo 4 kertaa. Eikä siinä mitään pahaa itsessään, ihanaa ja minutkin huomioivaa toimintaa.
Kertaakaan hän ei kuitenkaan ole puhunut asiasta, ei pyytänyt ulos eikä muutakaan, ikäänkuin hän olettaa, että kun tulen hänen huoneeseen "palaveriin", palaveri on kunnon puolen tunnin nainti ilman sen kummempaa puhumista.
Tuo alkaa ärsyttää, tätäkö tämä työurani on sitten tässä talsosa. Eihän tämä kiusaamista ole ja itsehän tätä olen halunnut. Mutta mitä jos (kun!) joku päivä kieltäydyn, tuleekohan potkut ja kylmeneeköhän ilmapiiri. Kertokaa, miten saan tämän loppumaan ilman että se vaikuttaa työsuhteeseeni. Pitääkö valehdella joku kerta seurustelemisesta?
Onko pomolle pakko antaa?
3
376
Vastaukset
- Asiallista kohtelua
Kannattaa vihjailla seurustelun aloittamisesta pomon kanssa tai kutsua hänet jonnekin työajan ulkopuolella. Työpaikka voi vaarantua, mutta luultavasti saat hyvän työtodistuksen, jos lähestyt asiaa myönteistä kautta. Jos valehtelet seurustelevasi, saatat pahimmassa tapauksessa vaikuttaa laskelmoivalta pomon hyväksikäyttäjältä.
- että näin
Minulla oli myös kerran todella seksikäs mies esimiehenä.Hän omisti firman.
Käytiin kaikki kuumina.Huomiosta kilpailtiin.Hän osasi flirtin.Oli nuorten tyttöjen ensi rakkaus.
Himon herättäminen oli hänen keino saada meidät tekemään enemmän töitä.Kiimaisena ja onnellisena jaksaa paremmin.
Miehet käyttävät tätä aika paljon, kun käyttävät naista hyväkseen.
En ole helppo nakki joten ei tullu pantua.Työpaikka tosin meni! - Saraste
http://www.youtube.com/watch?v=anhQEotGcUo
Katsokaa työpaikkakiusauksesta selvinneen naisen tarina!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1437815Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?1007300Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit317192Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t216748Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t736361Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv236024Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1125742Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle
Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht25706Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?475478Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa835368