Miksi aikuisella on mielikuvitusystävä?

Eikö sellainen kuulu lapsuuteen?
361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mene ongelmasi kanssa psykoloogin juttusille, jos se sinua vaivaa, taikka pidä sitten ystäväsi. Onhan se kiva kun sinullakin on joku, eikö vaan.

Äänestä
  • Ei se minulle mikään ongelma ole.
    Hauskaahan se on lukea kun täällä kinastellaan ja kiistellään siitä mitä tämä mielikuvitusystävä haluaa, mistä hän pitää, ketä hän vihaa jne.

    Jatkakaa vaan samaan malliin.

    Äänestä

Kuolema pelottaa sen verran paljon että haluan uskoa kuoleman jälkeiseen elämään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Taikauskoton kirjoitti:

Eikö sellainen kuulu lapsuuteen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu