Ratkaisu vastakkaisen sukupuolen

elämän helppoudesta valittaville. Sitä voi kokeilla naisena tai miehenä elämistä-->

http://www.iltasanomat.fi/terveys/hs-sukupuolenvaihdosleikkaus-yleistynyt/art-1288407217926.html
284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Heh, mä kyllä luulen että ns. valittajaluontoiset ihmiset valittaa olipa sukupuoli kumpika tahansa. Tommosen leikkauksen jälkeenkin miehet naisina itkis varmaan vähintäänkin kuukautisista tai riippuvista rinnoista. Ja naiset taas miehinä kutiavista palleista ja parrankasvusta. Koskaan ei ole valittajalla asiat hyvin. :-)

Äänestä
  • Täydennystä, kun jätin epäselväksi kuukautisten kohdan. Että kuukautisten puuttumisesta voisi kitistä, eihän sitä tuntisi olevansa nainen, jos ei rättejä pääse vaihtamaan. :-)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


---- kirjoitti:

elämän helppoudesta valittaville. Sitä voi kokeilla naisena tai miehenä elämistä-->

http://www.iltasanomat.fi/terveys/hs-sukupuolenvaihdosleikkaus-yleistynyt/art-1288407217926.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu