arvoja vai ei? Ja onko hän ylipäätään halukas edes ylläpitämään näitä arvoja nyky-yhteiskunnassa vai ovatko ns. kristilliset arvot tässä yhteiskunnassa kokonaan unohdettuja? Miksi ylipäätään pitää enää yllä mitään kirkkoa, jos se ei ole halukas seuraamaan raamatun oppeja vaan myy sielunsa vapaamielisyydelle, homo- ja lesbomyönteisyydelle? Tämä olisi kiinnostavaa tietää. Olemme hälyttävästi menossa kohti arvottomampaa yhteiskuntaa, missä vain vapaamielisyys homo- ja lesbomyönteisyys rehottaa ja kaikki muu unohdetaan.
Miksi presidentiltä ei kysytä suoraan, että edustaako hän
kristillisiä
653
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
No, eivät näytä pääsevän toiselle kierrokselle, jos eivät ole liberaaleja. Nytkin jäi ihan yllättäen pois konservatiivi Väyrynen ja tilalle pomppasi homo vapaamielinen liberaali... Ja myös Niinistö on liberaali, hän kysyikin haastattelijalta, kun sanottiin, että konservatiivi ja liberaali nyt vastakkain, että kumpiko heistä on konservatiivi ja kumpi liberaali. Niin selväähän tuo, että Niinistö on liberaali ajaessaan homoille samoja oikeuksia kuin heteroille, se vain erona, ettei salli avioliitto-nimeä käyttää homojen liitoissa. Lisäksi tietenkin homo itsessään kertoo jo ulospäin, mitä edustaa. Julkihomo on astetta pahempi nähdäkseni.
Tästä ei median mielestä saisi nostaa melua, vaan hiljaa hissukseen suvaita kaikenlainen meno.
salainen VANHA KETTU!
ole enää mikään muu tärkeää, kuin poliitikkojen oma etu, homojen- ja lesbojen sekä mamujen oikeudet, muuta kuolkoon köyhyyteensä, kirkko myyköön aatteensa saatanalle, niin kuin on jo tehnytkin.
Hyvä suomi ;)
aikana homo- ja lesbomyönteisyys on lisääntynyt huomattavasti ja ihmiset on sopivasti aivopesty myymään aatteensa ja luopumaan uskostaan tai kristillisyydestään. Saatana elää ja voi hyvin myös täällä suomessa.
Miksi ihmeessä sinun kaltaiset jääräpäät haluavat pitää tämän maan ahdasmielisten punaniskajunttien maana.
Toisin kuin väität olemme menossa kohti arvokkaampaa yhteiskuntaa sinun kaltaiset punaniskajuntit katoavat lopulta kokonaan kun yhä useampi huomaa sen, että homoseksuaalit ovat yhtä normaaleja ihmisiä kuin heterotkin.
Ja kun puhut kristillisistä arvoista, niin miten niihin muka sopii viha, koska ainakin minun mielestä viha ei sovi mitenkään kristillisiin arvoihin sillä jo raamatussa sanotaan vihan olevan synti.
Raamatussa sanotaan myös, että ihmiset eivät saa tuomita ihmisiä, koska vain jumala saa tuomita ihmisiä, joten jokainen uskovainen joka täälläkin jaksaa jatkuvasti tuomita homoseksuaalit ei noudata jumalan sanaa.
Suosittelen kaikille uskovaisille, että luette sen raamattunne uudestaan, koska selvästikään ette ole ymmärtäneet lukemaanne.
Jos taivas on olemassa ja sinne pääsevät ratkaistaan sen perusteella miten ihminen on eläessään kohdellut muita ihmisiä joutuvat monet uskovaiset helvettiin, koska he vihaavat homoseksuaaleja.
Kyselkää te hihhulit vaan toisiltanne mitä hyvänsä hölynpölyä ja vastatkaa vaikka kielillä puhumalla itsellenne.