hei kaikki! yritän tässä laihduttaa ja haluaisin kokeilla nutrifastia tms. apuna laihdutukseeni. eli millaisia kokemuksia teillä niistä? onko paino tippunut yhtään nopeammin? onko helppo olla syömättä muuta päivän aikana? onko pahan makusia? saako niistä kaikki tarvittavat vitamiinit? itselläni olisi näin aluksi ainakin 20kg tiputettavana!!! 162/83kg!!!!
kokemuksia nutreista?
läski
3329
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Karsit turhat rasvat ja herkut,liikut ja pidät aineenvaihdunnan käynnissä.5kg lähtee viikossa ja loput hitaammin,mut varmasti.
Ite en juonut vettä just lainkaan,aloin juomaan ainakin 1,5litraa päivä ja turvotus hävisi ja paino aleni 4kg viikossa.
Itse aloitin laihdutuksen nutrileteilla, puolessatoista viikossa katosi viitisen kiloa.
Kalliitahan nuo ovat, mutta minulla ainakin toimivat hyvin motivaation kasvattajina, kun alussa konkreettisesti katosin kiloja ja senttejä. Tahti on kyllä hidastunut, mutta alaspäin painokäyrä on menossa hitaasti mutta varmasti, ihan vain terveellisellä ruokavaliolla ja liikunnalla :)
Viikon painonpudotus oli tuo 5kg.