narahti pöljyyttään! Olisi vaan kirjoittanut joka vaivaan masennuslääkkeitä, niinkuin oikeatkin lääkärit tekee.
http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194718635039/artikkeli/selvitys tehty valelaakari maarasi kortisonia ripuliin ja merkkasi kuolinsyyt epailyttavasti.html
http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194718635039/artikkeli/selvitys tehty valelaakari maarasi kortisonia ripuliin ja merkkasi kuolinsyyt epailyttavasti.html
Vastaukset 5
Vanhimmat
Surullista
Masennuslääkkeet olis pitänyt edes tunnelmaa yllä. Se on osa oikean phaskatohtorin luonnollista itsesuojeluvaistoa. Määrätä reilusti väärää.
Yksi ihminen oli sossun mielestä masentunut ( oli työtön ja rahaton) ja kun aikansa puhuivat, niin ihminen marssi lekuriin. Ihminen kertoi lekurille, että onhan se surkee olo, kun ei töitä löydy ja mutta yrittää kyllä kovasti. Lekuri kirjoitti reseptin murheisiin. Ihminen haki sossun maksumääräyksellä puoli vuotta jotain fluoksetiinia ja säilöi ne himassa purkkiin syömättä ainoatakaann. Kaikki olivat tyytyväisiä. Sossun tädit antoivat lääkemaksumääräyksen joka kk ja parilla lekurikäynnillä "potilaan" mieliala oli kohonnut ko lääkityksellä.
Ihminen vei sit vuoden päästä ne avaamattomat lääkkeet apteekkiin hävitettäväksi. Masennuksen sairastamisesta jäi kumminkin merkintä tk:n tietoihin, joten aina sairastessaaan vaikka murtunutta nilkkaa, tuo masennus vetäistään esiin ja kysellään mielialoja. Vakuutappa siinä kyyneleet silmissä , kun koipeen sattuu, että kaikki on hyvin ja ei masenna pätkääkään.
Olis mielenkiintosta nähdä vastaava tutkimus oikeista lääkäreistä eli onko hemmo keskiarvon ylä- vai alapuolelle.
.
paljastuivatko valelääkärin valepotilaat myöskin samassa rytäkässä
Har!
.
Rytäkässä? Onko tässä muka selvinnyt jotain muutakin