Hyvinkää:mies surmasi 88-v. vaimonsa kirveellä

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/veriteko-hyvinkaalla-mies-tappoi-88-vuotiaan-vaimonsa-kirveella/art-1288446533467.html

Näin myöhäisellä iälläkin vielä sitten suivaannutaan totaalisesti ,kuten tämä 85-vuotias mies...
260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ylirasittunut omaishoitaja? Kaupunki hoidattaa ihmisiä väsyneillä ihmisillä.Voi **maliste!!!

Äänestä

Puuttumatta mitenkään tähän kyseiseen tapaukseen, Suomessa tehdään vakivallantekoja, kuten kaikkialla muuallakin maailmassa. Uutisissa ne näkyvät perhesurmina ja väkivallantekoina. Asiaa tuntevana henkilönä on todettava, että asiat näyttäytyvät julkisuudessa sellaisena kuin kyseessä olisi todellinen perheväkivalta. Toidellisuus on kuitenkin erittäin monessa tapauksessa toisenlainen. Todellisuudessa kysymyksessä ovat yhteiskunnan laitapuolen kulkijat jotka ovat pitäneet yhteistä taloutta rahoittaneet elämänsä sosiaalihuollon ja kelan tukemana. He kärsivät vakavista mielenterveysongelmista, juopottelevat kuukausi ja vuosi tolkulla ja elävät pelkällä nesteravinnolla, ovat täydellisen houreisessa mielentilassa ja niissä yhteisöissä tapahtuu juuri näitä hirmutekoja jotka tilastoissa rekisteröityy perheväkivaltana. Näin tapahtuneet puliukkojen ja kassi almojen yhteenotot saavat tiedotusvälineissä aivan toisenlaisen luonteen. Tiedossa on tapauksia, joissa puliukko ja kassialma ovat menneet naimisiin maistraatissa taloudellisista syistä ja olleet avioliitossa vuosikausia ilman, että ovat itse olleet edes tietoisia asiasta. He ovat olleet siinä kuvitelmassa, että he vain asuvat samassa asunnossa. Suomi pitää sisällään niin uskomattomia tarinoita, että niitä on vaikea ymmärtää. Olen tehnyt perhetyötä Helsingin kaupungilla yli 20 vuotta ja olen työni kautta joutunut näkemään niin uskomattomia asioita, että niitä ei kukaan koskaan uskoisi todeksi jos kertoisin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kauhumaailma kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/veriteko-hyvinkaalla-mies-tappoi-88-vuotiaan-vaimonsa-kirveella/art-1288446533467.html

Näin myöhäisellä iälläkin vielä sitten suivaannutaan totaalisesti ,kuten tämä 85-vuotias mies...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu