aina ajatellaan, että kun joku suhtautuu kriittisesti asioihin ja ihmisiin niin hänellä on huono itsetunto, on syrjäytynyt ja tietysti joutunut lapsena insestin uhriksi?
Miksi
y.b..
1358
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Luuseriksi leimaaminen on puolustuskeino.
Mä kans haluisin tietää, miksi mut leimataan katkeraksi kun kerron mielipiteitäni?
:-)
Se oli vain xenan ja ruby.nyytin mielipide. Tulihan siihen kritiikkiä mm. ziseliltä ja yb:ltä.
kumpaa yb.tä tarkoitat? Mustanikki-feikkiä vai rekattua?
Molempia.
Älykkään tuntuista eli mustanikki y.b:tä.
Ei n:ää loppuun.
Ei kriitisyyttä ole mielestäni edes käsitelty mitenkään. Kiusaamista on käsitelty. Kiusaajista on esitetty mm. mainitsemiasi arveluita.
Eihän meiltä keneltäkään mene kiusaaminen ja kritisointi sekaisin keskenään? Siis se, että osoitetaan toisen argumenttien heikkoudet (kritiikki) ja se. että yritetään jollain tavoin loukata toista kirjoittajaa (kiusaaminen).
Eräät eivät kestä arvostelua.
Ei kai kukaan heteromies tai edes nainen jaksa lukea näiden ratikoiden ja muitten ämmämäisiä pulinoita.
anteeks ny vaan,
mut onko se kriittistä suhtautumista asioihin jos säännönmukaisesti otetaan aina joku rekisteröitynyt nimimerkki (ja henkilö sen takana) silmätikuksi niin että tehtaillaan siitä asiattomia aloituksia etusivu täyteen, taikka esiinnytään kyseisellä nimimerkillä ns. mustanikkinä..
mun mielestä se ei enää ole kriittistä suhtautumista asioihin,
se on vittümaista suhtautumista henkilöihin
ja kiusaamista.
ja edelleenkään en usko että kaikilla nettikiusaajilla on jotain traumoja, syrjäytymistä tms..
vaan lähinnä vaan tylsä ja sisällöltään köyhä elämä,
mur
On se kriittistä suhtautumista asioihin.
osuiko?
mur?
ajatellaanko niin aina? Miksi _aina_ yleistetään?