kummasta tulee pressa?
Hähä! :D
Hähä! :D
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Niinistöstä.
Valitettavasti.
Näin on!
Valitettavasti!
Hähä! :D
Äänestin Saulia. Kaikki ei ole homoja. Onneksi.
Haavisto on tuleva Suomen Presidentti!
Siinä on miehellä munaa kertoa mikä on miehiään.
Valitettavasti Salesta.
ÄÄNESTÄN SILTI Pekka HAAVISTOA, NO 2.. (muistakaa numero kun menette kopille)
Kipaisenpa kohta äänestämään Haavistoa=Nro. 2.
Vaikka ennusteet ovatkin Niinistön puolela noin 60/40 , tulee näkyviin myös älymystön mielipide ja muistaakseni Relander voitti pelkällä yhdellä valitsijamiehen äänellä.
Kyllä Saulikin on kokoomuslaisista pahvipäistä paras mahdollinen, saikin ääneni silloin, kun Tarja oli vaihtoehtona
Laitoin kaikki topat päälle ja kävin äänestämässä naapurikylän koululla HAAVISTOA numerolla 2.
http://www.iltasanomat.fi/presidentinvaalit/ala-hyva-ihminen-roiku-netissa---kay-aanestamassa/art-1288446903292.html
Eihän siellä ollut enää pakkasta kuin -22C. Aamulla oli melkein -30C
Niinistöstä vaikka stadilainen kulttuurihörhöilyjengi vaahtoaisi mitä. Ei tässä ole siitä kyse, onko joku homofoobikko vai ei, vaan preseidentin vaalista. Pätevämpi, eli Niinistö voittaa.
Vaikk uskon ihmeisiin, niin sanon, että Niinistöstä. Mun ihmeeni tapahtui lauantaina kun voitin lotosta enemmän kuin koskaan ennen (ihan kuusikymppiä peräti).
Onneksi pressan rooli on sellainen, ettei sillä paljoa vahinkoa saa aikaan. Jos kohta Niinistön kohdalla tuskin paljon positiivistakaan. Veikkaan, että kaikki pysyy aika lailla ennallaan, paitsi että nyt pressamme ei pääse maailman vaikutusvaltaisimpien naisten top100 -listalle.
Uskon isäni teoriaan siitä, että nämä vaalit ratkaisee se itseäni ikääntyneempi joukko "maalaisia", joille homo presidenttinä vaan on ihan mahdoton kuvio.
Hitto ko nukuttais, mut kohta alkaa äänien laskenta. Kahvia koneeseen
http://www.mtv3.fi/vaalit/
Pertti Arajärvestä.
No perskeles, Penttihän se on eikä Pertti.
Tyypit teki jenkit, voittaja on julistettu vaikka äänet ei ole edes laskettu.
Yli puolet äänistä on laskettu ja ero on huima. Tuskin kukaan enää tosissaan uskoo, että tulos tuosta muuksi muuttuisi.
Silti, vasta ennakkoäänten jälkeen toimittaja julisti voittajan.
V ituttaa Salen kurttunen naama. Tervetuloa perikato. Pakatkaa tavarat. Sekoomuksen ylivalta....rtfdopåjuiury7uhgfih
Minusta Niinistö ja Haavisto ei ole mielipiteiltään kovin kaukana toisistaan. Verrattuna vaikkapa Väyryseen, Soiniin tai Essajahiin.
Kyllähän tuon jo tiesi. Raha ei anna muunlaista tulosta tapahtua. V.tuttaa toi tyyli ja hypetys. 42% veikkasin Pekalle
Kokonaisäänestys% on liian alhainen, vajaa 70%. Paapat ei homoa äänestä, eikä porvaria.
Kyl mun paappa on aina äänestänyt porvaria. Nytkin äänesti.
onhan sillä vissi ero. Eihän tulos sua haittaa jos olet jo kokoomuslainen
Kokomuus oli ennen niitä sinisiä, eli paapoille Suomalaisia. Punaiset vääriä ja vihreät ufoja eli täysin vieraita. Siniset kokoomuslaiset on nykyään rahan palvojia, ei Suomalaisia. Aate on muuttunut.
ps. Jenni on oksettava
Höpö höpö tässä rahalla ollut mitään tekemistä. Jos olisi, niin yhtäkään demaria ei olisi koskaan valittu pressaksi. Kuitenkin pitivät paikkaa hallussaan lähes 30 vuotta.
Minä veikkasin, että prosentit olisi ollut 66,6/33,3. Soinin ja Väyrysen äänestäjät vain jäivät kotiin vielä enemmän kuin olin veikannut. Alhainen äänestysprosentti oli valitettava asia, mutta omapahan on asiansa. Suomessa on äänioikeus, ei -velvollisuus. Mikäs siinä, jos antoivat muiden päättää puolestaan.
Kataisen vahaotsa kuppaa meidät tyhjiin
http://www.taloussanomat.fi/politiikka/2012/02/04/katainen-allle-budjettiin-tulossa-miljardiluokan-lisaleikkauksia/201222481/12
Mietihän sinäkin enemmän, miten kerryttäisit veroeuroja sen sijaan että kuluttaisit niitä.
Ime sinä äijä munaas, et tiedä mun rahankäytöstä yhtään mitään. Pidä vaan huoli omistas.
Oli luvattu ettei leikkauksia tule, mutta eu kusetti Suomea ja me maksetaan se. Katainen ja kokoomus ajaa Suomen konkkaan.
Päinvastoin leikkaukset estävät konkan. Kreikassa ei leikattu, vaikka menot oli suuremmat kuin tulot ja huonosti kävi. Sen sijaan vasurit mieluusti aina kuluttaisivat enemmän kuin tienaavat.
Kreikkaan on ihan turha syytää rahaa kun ei niillä ole järjestelmää millä toimia. Se sama kun syytäis pultsarille lisää viinaa. Tajua ny saatana.
Koko eu on tarkoitus tasapäistää ja se tarkoittaa sitä että se on meiltä pois. Tulonsiirto täältä etelään.
Vasurit tahtoo ylläpitää kaikkia hyödyttävän järjestelmän. Valtion tarkoitus ei ole tehdä voittoa vaan pitää itseään yllä eikä ylikuluttaa kuten oikeisto tekee. KAIKKI VELAKSI vaan.
Ratikka on pihalla kuin lumiukko. Kokoomuksen ja poliittisen oikeiston taloudenpito on itsemurhaa. Niillä ei ole taitoa ei aavistustakaan mitä ne on tekemässä. Kunhan itse saa liksaa. Mun uskollisuus Suomelle loppui nyt.
Yritykset ulos täältä.
http://www.taloussanomat.fi/jan-hurri/2012/02/03/pankit-rahastavat-kriisimaita-viimeiseen-pisaraan/201222406/170
http://www.taloussanomat.fi/politiikka/2012/02/05/kreikan-venizelos-olemme-veitsenteralla-aikaa-jaljella-enaa-tunteja/201222491/12
http://www.taloussanomat.fi/jan-hurri/2012/02/01/nyt-kaikki-huijaavat-kaikkia--ja-varsinkin-suomea/201222111/170
Lisää eu kukkasia, Guggenheim suomalaisten maksettavaksi
100 miljoonaa euroa valtion varoja tarvittais sakujen museoon
http://www.ksml.fi/uutiset/kulttuuri/museoviraston-johtaja-guggenheim-kavijatavoite-korkea/985954
siellä paskaliigassahan kannattaa roikkua vaikka väkisin
http://www.taloussanomat.fi/kansantalous/2012/01/31/velkakriisista-vain-yksi-tie-ulos/201222151/12
En yrittäjänä haluais roikkua tollasen mukana. Harkitsen jo maan vaihtoa eu:n ulkopuolelle. Kokoomus, Katainen ja Sale on huonompia kuin Elop.
Kansa on puhunut. Pulinat pois!