Katselin muutaman edesmenneen Eeki Mantereen mahtavan musikkivideon ja ihastuin jälleen kerran hänen persoonallisiin ja taitaviin esityksiin. Niin laulajana, lavaesiintyjänä kuin kitaristina.
Menoa himmensi vain yksi asia: Maailman huonoin basisti joka osoittautui
Holle Holopaiseksi.
EI ihme että Holopainen siirtyi varhain musiikin kommentaattoriksi koska se lienee ainoa
musiikin osa-alue jossa hänen on mahdollista roikkua omasta tahdostaan.
Basistin ura paljasti että Holle Holopaiselta puuttuu kaikki ns. musiikiliset lahjat
täydellisesti. Eeki Mantere oli taidoiltaan täydellinen Holopaisen vastakohta ja siksi he varmaan viihtyivät keskenään.
Basisti Holle Holopainen
Henkka 1956
1
172
Vastaukset
- Fenkku Presari
Jospa asia onkin niin, että sinulla ei ole kykyä tunnistaa asiansa osaavaa basistia. Soitako itse bassoa tai ylipäätään mitään instrumenttia?
Voisitko täsmentää miten ja missä Holle sortuu osaamattomuuteen ja lahjattomuuteen?
Hyvä basisti osaa näyttää kykynsä vähemmälläkin hosumisella ja kaulan kuluttamisella. Hollen bassolinjat olivat ihan kelpo tavaraa ja sopivat biiseihin vallan hyvin. Eikä ollut biisinikkarinakaan sieltä surkeimmasta päästä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1358303Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1047519Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot925696Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,945650Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194830Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1462654Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys612503Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81485Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71444Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa531339