opm eli kulttuuriministeri arhinmäki itse on myöntänyt nuorisotyötä tekeville kansalaisjärjestöille toimintatukea. avustusta ovat saaneet vähän vaikka minkälaiset järjestöt, kuten keliakialiitto ja seta.
kuitenkin silmiinpistävää on huomata, että vasemmistolaisesta ministeristä huolimatta kristilliset järjestöt saavat monimääräisiä tukia :
setlementtiliitto 360 000
valkonauhaliitto 17 000
ekumeeninen neuvosto 6 000
nnky 4 000
kirkon ulkomaanavun säätiö 33 000
jippiimissio 18 000
förbundet kyrkans ungdom 10 000
herättäjä-yhdistys 25 000
merimieskirkko 38 000
mutta esimerkiksi aseistakieltäytyjäliitto tai vapaa-ajattelijat puuttuvat kokonaan tästä tuettujen, nuorisotyötä tekevien, järjestöjen listasta.
niin???
opetus- ja kulttuuriministeriö tiedoittelee
manna gryn
4
58
Vastaukset 4
- manna gryn
tässä koko avustusta saaneiden järjestöjen lista :
http://www.minedu.fi/export/sites/default/OPM/Nuoriso/nuorisotyon_avustukset/nuorisojaerjestoet/myoennetyt/muut12.pdf - kannatan anarkiaa
>>...aseistakieltäytyjäliitto tai vapaa-ajattelijat...
- manna gryn
niin, ja oman monitoimitalon.
joka tapauksessa hirmu haloo nousi, kun arhinmäki raakkasi pari kristillistä järjestöä listalta. - Tieto korvaa uskon
manna gryn kirjoitti:
niin, ja oman monitoimitalon.
joka tapauksessa hirmu haloo nousi, kun arhinmäki raakkasi pari kristillistä järjestöä listalta.Ja vieläpä erittäin pätevin perustein.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html6161615Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän44877Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl487753Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll12731- 45662
- 41614
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30566- 32533
Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37510Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE160494