Jos luulette...

...että Suomentalous on tasapainossa niin erehdytte.... varuskuntia lakkautetaan ja nokia rämpii näyttö huurussa suatanan suuressa suossa... suuntavaisto on kuin vastasyntyneellä vasikalla, täysin hukassa ja kohta on kusi sukassa..... lisäksi sanon Teille arvon ah niin harvat mutta rakkaat ystäväni, tämä on vasta alkusoittoa. Veikkaan että piäkanisteri Jykä " The viidakon Ygä" Kataisen ja "The Cash"kanisteri Urppii ku jurppiiiilaisen hymy alkaa olla väkinäistä ennen kuin kesäkoittaa.... =))

8

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ?

      Mitä olet juonut?

    • Odotan jo innolla Kataisen ja Sailaksen 5 miljardin leikkauslistoja. Loppuu jo vihdoin tämä Kreikankin turmioon ajanut velkaantuminen.

      • ------


      • Ratikkakuski.

        Tietysti minä itse keinottelen velkavivullani, eihän se paloa painaa
        muiden keinottelijoiden joukossa.


        he.hee


      • Ratikkakuski. kirjoitti:

        Tietysti minä itse keinottelen velkavivullani, eihän se paloa painaa
        muiden keinottelijoiden joukossa.


        he.hee

        Johtuuko nuo kirjoitusvirheet deliriumista vai taitetusta indeksistä? ;-)


    • No, se on se, että mistä leikataan. Me ei olla mitään jenkkejä, joilla primaari meno on sotilasmenot, mitä kautta talous ajetaan v*tuilleen.

    • .. ..

      Menot kokonaisuutena: sijoitan mieluummin kotimaanmarkkinoille kuin Kreikkaan.
      Suomella olisi ollut loistavasti varaa omiin menoihinsa, mutta ei koko eu:n pelastamiseen. Tää on nyt vähän vääristänyt menopolitiikkaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      43
      2478
    2. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      74
      2457
    3. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      73
      2362
    4. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      51
      2112
    5. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      32
      1857
    6. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      82
      1681
    7. Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista

      Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko
      Kotimaiset julkkisjuorut
      21
      1123
    8. Riikka runnoo! sähkön hinta +25 %, bensan hina +16 %

      Euron bensa! Tuo legendaarinen persujen vaalilupaus. Sannan hallitus pudotti sähköenergan alv:n 10 prosenttiin, Riikka r
      Maailman menoa
      7
      1014
    9. Rakastan sinua hiljaisuudessa

      Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi
      Rakkaus ja rakastaminen
      41
      985
    10. Eläköön kuningas, kuningas on kuollut

      Heikki Nivala kaatui kuin mies. Kavaltaja käveli juuri edelliseen toukokuun kokoukseen hankkimansa puku päällä. Eläköön
      Kemijärvi
      55
      874
    Aihe