mistä hyvä kakkosmies?

olen suhteessa, joka on tulossa tiensä päähän, mutta en voi vielä erota kokonaan. kaipaisin suhdetta jonkun tilanteen ymmärtävän miehen kanssa, ei mitään pelkkää seksisuhdetta, vaan oikean tunteellisen jutun.
en keksi kuitenkaan mistä löytäisin sopivan miehen. nettiä en halua käyttää ja baareista ei ole löytynyt ketään kiinnostavaa, ainakaan niistä, joissa olen käynyt. työssä tapaan miehiä, mutta käytän sormusta ja en tiedä miten viestiä että olen mahdollisesti kiinnostunut.
olen alle 40-v, ihan viehättävä ja ihan kiva.osaako joku neuvoa?
7337
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tilanteesi ei ole mikään helppo miehelle. Eli olet edelleen suhteessa > eli mies ei voi olla varma päättyykö sinun suhteesi. Samalla kuitenkin haluat tunnetta mukaan. Lähtisikö sinä seurustelemaan miehen kanssa, joka on vielä esim. naimisissa, ja ei kuitenkaan vielä halua (jostain syystä) erota?
jos pidät vielä sormusta, niin annat aika ristiriitaista signaalia.
Eikö olisi järkevää esim. ottaa sormus pois käytöstä?

Äänestä

Oot kyllä törkee sika. Etit uutta ennen ku oot eronnu. Muutenki kandeis pitää taukoa vähäsen.

Äänestä

arvasin, että viestini ärsyttää.
olen itsekin yllättynyt, että olen tällaisessa tilanteessa, aiemmin suhtauduin mustavalkoisemmin uskollisuuteen.
ajattelin, että asetelma on ehkä vaikea toiselle osapuolelle. täytyisi varmaan etsiä joku samanlaisessa tilantessa oleva.

olen miettinyt tuota uskollisuus-asiaa ja sitä mikä on oikein ja väärin kauan. lopputulos on se että elämä on lyhyt ja haluaisin kokea onnea, olosuhteista huolimatta.
eikä mieheni ole jäämässä avuttoman uhrin asemaan, olemme puhuneet asiat selviksi.
kuten sanottu elämä yllättää, eikä asiat aina mene kuten luulisi. yllättävän vaikeaa kuitenkin on löytää sopiva seuralainen, mutta sen ongelman kanssa en ole yksin maailmassa.

Äänestä
  • Aika vaikeata on löytää etsimäsi kaltainen suhde, jos lasket netin pois laskuista. Kyseeseen tulisi juuri vastaavanlaisessa tilanteessa oleva mies tai joku jolle jostain muusta syystä moinen järjestely sopisi. Joku joka kaipaa seksin lisäksi, myös läheisyyttä, mutta ei kuitenkaan menetä kokonaan omaa aikaansa ja tilaansa.

    Äänestä

Mikset siis eroa vanhasta ukostas, elelet eka hetken yksin ja sit tartut uuteen mieheen. Musta tommonen kaksoiselämä on ihan peestä, niin niille miehille mutta etenki sulle. aattele ku sulle iskee morkkis ja trust me se tulee joskus ni sit on paha olo. Mutta on tietty sun elämäs että sä teet sen lopullisen päätöksen

Äänestä

Kun on elänyt itse pettäjän alhaista elämää ja on parantunut alhaisista himoistaan ikääntymisen myötä, niin osaa jo viimeinkin arvostaa aitoa rakastavaa aviovaimoa. Olen itse 41v mies ja olen jakanut työpaikkani (suuren tavaratalon hallinto/osto-osasto) naisille niin monet pakit, että tiedän ettei yksikään nainen edes yritä testata viehätysvoimaansa nähteni tietäen vain tuhlaavansa aikaansa suhteeni.

Työpaikka on työpaikka piste. Sinne tullaan tekemään tulosta, ei pettämään avo/aviopuolisoja. Mielenhallintaakin voi opiskella jos on niin heikko ettei voi vastustaa halujaan.

Äänestä

Deitit kannattaa...

iskuri.net

deitti.net

näin alkuun...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


janniis kirjoitti:

olen suhteessa, joka on tulossa tiensä päähän, mutta en voi vielä erota kokonaan. kaipaisin suhdetta jonkun tilanteen ymmärtävän miehen kanssa, ei mitään pelkkää seksisuhdetta, vaan oikean tunteellisen jutun.
en keksi kuitenkaan mistä löytäisin sopivan miehen. nettiä en halua käyttää ja baareista ei ole löytynyt ketään kiinnostavaa, ainakaan niistä, joissa olen käynyt. työssä tapaan miehiä, mutta käytän sormusta ja en tiedä miten viestiä että olen mahdollisesti kiinnostunut.
olen alle 40-v, ihan viehättävä ja ihan kiva.osaako joku neuvoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu