Karvanpoistovoidetta alapäähän

Kiireellinen ongelma

Olisin viikoksi lähdössä ulkomaille ja haluaisin alapään posliiniksi.
Höylällä ei kestä kuin ehkä päivän ennen kuin on jo sänki, ja vahaus sattuu liikaa.
Haluaisin kokeilla karvanpoistovoidetta, mutta paljonko se maksaa ja kuinka kauan sillä kestää että karvat kasvavat takaisin ?
Kokemuksia ?

18

18167

    Vastaukset 18

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiitos vain mutta...

      En vaan poikaystävän luo...

      • Yökkömies123456

        Herranjestas! Poikaystäväsi on siis karvakammoinen ällötys! Älä mee, suosittelen.Hyi olkoon!


    • karva asiaa

      Älä laita karvanpoisto rasvaa alapäähän, iho voi ärsyyntyä. Ostaisin mieluummin epilaattorin, mutta sellaisella "pehmeällä" päällä, mikä ei revi karvoja.
      Minulla on sellainen ja se toimii ihan hyvin. Voit myös ajella sillä kainaloista ja sääristä karvat pois ja se kestää monta vuotta.

    • mamma38v

      No ihan hyvin voi Laittaa esim. Veetin voidetta (Bikini Kit) ja itselläni on posliini ollut putkeen yli 5v sillä tavalla. Käsittelen kerran viikossa ja saunan yhteydessä kun mies ja lapset on saunoneet.
      Ohjeessa on 6min, mutta anna vaikuttaa 10-12 niin tulee hyvä tulos. Varo ainetta menemästä häpyhulille koska kuumottaa. Itse "suojaan" klitoriksen ja häpyhuulet ennen käsittelyä Bephant-rasvalla, toimii hyvin. Karvat irtoaa parhaiten karkealla sienellä ja pakkauksen mukana tulee jälkihoitovoide mikä on hyvänlaatuista.

      • hmm.

        Aika jännää lukea, että jotkut ovat kehittäneet ihan oman tavan tähän hommaan. Se ei ehkä toimi kaikille jos karvoja kasvaa myös intiimialueella sisäpuolella. Muuten varmaan toimii. Itse sähläisin ainetta varmaan väärään paikkaan vaikka olisi kilo bephanten voidetta. Olen sählääjä siis.


    • Kaikkia kokeillut

      Karvanpoistovoide toimii samoin kuin höylä, karvat katkeaa ihon pintaa pitkin ja sänki tuntuu seuraavana päivänä.

      Tuossa yhdessä viestissä puhuttiin "pehmeämmästä" epilaattorista. Epilaattori nyppii aina juurineen karvat, siinä ei ole vaihtoehtoja. Jos koet että vahaus sattuu liikaa, epilaattori sattuu yhtä paljon koska karvat nypitään juurineen. Mutta karvatkin pysyy kaemmin poissa ja kasvaessaan tuntuvat alussa pehmeämmiltä.

      Ladyshaveri on tietenkin pehmeämpi laite mutta sekin leikkaa karvat vain ihon pintaa pitkin kuten höyläkin ja sänki tuntuu seuraavana päivänä.

    • Miksi kidutatte???

      Kyl te naiset ootte hulluja! Mikä on kauheampi kidutusväline kun karvanpoistoaine!? Ja tulos on mallia kynitty broileri! Ei voi ymmärtää....

    • anomyy

      Tuolla mainittu Veet bikini cream toimii minullakin aivan hyvin. Karkea sieni on paras hyvän sileän lopputuloksen kannalta. Käsittelen koko alapään kerran viikossa nyt myös raskauden aikana.

      • miten on

        Eikös se ole tarkoitettu bikinirajoille vain? Vai muuallekin.. epäilen.


    • MaksullinenNainen

      Itse ainakin vedän kunnon höylällä ja vaahdolla niin pysyy sileänä jopa 4päivää eikä tarvitse tunkea mitään bebanteja vittuun.Ja ihokin pysyy ihan normaalin näköisenä mutta eipä noi posliinit oikein äideille edes sovi jos ei mies sitten kuuluu vanhoillislestaadiolaisiin.

      • ihan tiedoksi

        Vaahtoa ei saa käyttää limakalvoille, ellei siinä erikseen niin lue.


    • Tulkaa järkiinne

      Vain tyhmät bimbot ajelee karvansa.

      • faswdas_man_86

        Tai sitten sellainen joka haluaa suuseksiä mieheltä.


      • Anonyymi
        faswdas_man_86 kirjoitti:

        Tai sitten sellainen joka haluaa suuseksiä mieheltä.

        Ajavatko miehetkään..ja aika moni mies toivoo suuseksiä naiselta🙈. Pitäis mennä näinkin päin😁!


    • :3

      Höylääminen toimii ihan hyvin. Ja näille todella sivistyneesti mielipiteitään ilmaiseville ihmisille totean vain sen, että jokaisella on omat mieltymyksensä. Ja alapään ajelemistahan tehdään myös hygienia syistä, joten ei se ihan pelkkä ulkonäkö kysymyskään ole.

    • käyttäkää aivoja

      Kemikaaleja ei saa laittaa intiimialueille! Hanki naisten Pattereilla toimiva AJOLAITE, EI kuitenkaan epilaattori, vaan sellainen joka ajaa nätisti. Ohjeissa lukee laitteen käytöstä ja puhdistuksesta. Varovasti ajaen.

      Miksi ajelusta kysellään aina uudelleen, eikö kukaan valista suomen kansaa? Samat aiheet aina joka palstalla ja ollaan niin tietämättömiä.

    • kolkytkuus nyt

      On toiminut Veet vaahto/-voide ainakin 5 v ajan kun päätin aloittaa pitää alapään posliinina. Minullakin tähän aikaan mahtuu 2 raskautta ja ei silloinkaan mitään ongelmia karvanpoistossa. Toimii hyvin myös kainaloihin.

    • hjtjtgh

      Ite otan epilaattorilla karvat häpykummulta, ja sit ajelen höylällä loput. Kannattaa ostaa rfsu:n ajeluun tarkoitettua geeliä, ja on olemassa myös jälkihoitoon tarkoitettu geeli, joka viilentää ja estää karvoja kasvamasta sisään. On toiminu tosi hyvin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      180
      1452
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1293
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      104
      1038
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      869
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      753
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      636
    7. Leski ja Volvomies

      Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..
      Kuhmo
      7
      636
    8. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      566
    9. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      89
      553
    10. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      542
    Aihe