Olisin viikoksi lähdössä ulkomaille ja haluaisin alapään posliiniksi.
Höylällä ei kestä kuin ehkä päivän ennen kuin on jo sänki, ja vahaus sattuu liikaa.
Haluaisin kokeilla karvanpoistovoidetta, mutta paljonko se maksaa ja kuinka kauan sillä kestää että karvat kasvavat takaisin ?
Kokemuksia ?
Karvanpoistovoidetta alapäähän
18
18208
Vastaukset 18
- Kiitos vain mutta...
En vaan poikaystävän luo...
- Yökkömies123456
Herranjestas! Poikaystäväsi on siis karvakammoinen ällötys! Älä mee, suosittelen.Hyi olkoon!
- karva asiaa
Älä laita karvanpoisto rasvaa alapäähän, iho voi ärsyyntyä. Ostaisin mieluummin epilaattorin, mutta sellaisella "pehmeällä" päällä, mikä ei revi karvoja.
Minulla on sellainen ja se toimii ihan hyvin. Voit myös ajella sillä kainaloista ja sääristä karvat pois ja se kestää monta vuotta. - mamma38v
No ihan hyvin voi Laittaa esim. Veetin voidetta (Bikini Kit) ja itselläni on posliini ollut putkeen yli 5v sillä tavalla. Käsittelen kerran viikossa ja saunan yhteydessä kun mies ja lapset on saunoneet.
Ohjeessa on 6min, mutta anna vaikuttaa 10-12 niin tulee hyvä tulos. Varo ainetta menemästä häpyhulille koska kuumottaa. Itse "suojaan" klitoriksen ja häpyhuulet ennen käsittelyä Bephant-rasvalla, toimii hyvin. Karvat irtoaa parhaiten karkealla sienellä ja pakkauksen mukana tulee jälkihoitovoide mikä on hyvänlaatuista.- hmm.
Aika jännää lukea, että jotkut ovat kehittäneet ihan oman tavan tähän hommaan. Se ei ehkä toimi kaikille jos karvoja kasvaa myös intiimialueella sisäpuolella. Muuten varmaan toimii. Itse sähläisin ainetta varmaan väärään paikkaan vaikka olisi kilo bephanten voidetta. Olen sählääjä siis.
- Kaikkia kokeillut
Karvanpoistovoide toimii samoin kuin höylä, karvat katkeaa ihon pintaa pitkin ja sänki tuntuu seuraavana päivänä.
Tuossa yhdessä viestissä puhuttiin "pehmeämmästä" epilaattorista. Epilaattori nyppii aina juurineen karvat, siinä ei ole vaihtoehtoja. Jos koet että vahaus sattuu liikaa, epilaattori sattuu yhtä paljon koska karvat nypitään juurineen. Mutta karvatkin pysyy kaemmin poissa ja kasvaessaan tuntuvat alussa pehmeämmiltä.
Ladyshaveri on tietenkin pehmeämpi laite mutta sekin leikkaa karvat vain ihon pintaa pitkin kuten höyläkin ja sänki tuntuu seuraavana päivänä. - Miksi kidutatte???
Kyl te naiset ootte hulluja! Mikä on kauheampi kidutusväline kun karvanpoistoaine!? Ja tulos on mallia kynitty broileri! Ei voi ymmärtää....
- anomyy
Tuolla mainittu Veet bikini cream toimii minullakin aivan hyvin. Karkea sieni on paras hyvän sileän lopputuloksen kannalta. Käsittelen koko alapään kerran viikossa nyt myös raskauden aikana.
- miten on
Eikös se ole tarkoitettu bikinirajoille vain? Vai muuallekin.. epäilen.
- MaksullinenNainen
Itse ainakin vedän kunnon höylällä ja vaahdolla niin pysyy sileänä jopa 4päivää eikä tarvitse tunkea mitään bebanteja vittuun.Ja ihokin pysyy ihan normaalin näköisenä mutta eipä noi posliinit oikein äideille edes sovi jos ei mies sitten kuuluu vanhoillislestaadiolaisiin.
- ihan tiedoksi
Vaahtoa ei saa käyttää limakalvoille, ellei siinä erikseen niin lue.
- Tulkaa järkiinne
Vain tyhmät bimbot ajelee karvansa.
- faswdas_man_86
Tai sitten sellainen joka haluaa suuseksiä mieheltä.
- Anonyymi
faswdas_man_86 kirjoitti:
Tai sitten sellainen joka haluaa suuseksiä mieheltä.
Ajavatko miehetkään..ja aika moni mies toivoo suuseksiä naiselta🙈. Pitäis mennä näinkin päin😁!
- :3
Höylääminen toimii ihan hyvin. Ja näille todella sivistyneesti mielipiteitään ilmaiseville ihmisille totean vain sen, että jokaisella on omat mieltymyksensä. Ja alapään ajelemistahan tehdään myös hygienia syistä, joten ei se ihan pelkkä ulkonäkö kysymyskään ole.
- käyttäkää aivoja
Kemikaaleja ei saa laittaa intiimialueille! Hanki naisten Pattereilla toimiva AJOLAITE, EI kuitenkaan epilaattori, vaan sellainen joka ajaa nätisti. Ohjeissa lukee laitteen käytöstä ja puhdistuksesta. Varovasti ajaen.
Miksi ajelusta kysellään aina uudelleen, eikö kukaan valista suomen kansaa? Samat aiheet aina joka palstalla ja ollaan niin tietämättömiä. - kolkytkuus nyt
On toiminut Veet vaahto/-voide ainakin 5 v ajan kun päätin aloittaa pitää alapään posliinina. Minullakin tähän aikaan mahtuu 2 raskautta ja ei silloinkaan mitään ongelmia karvanpoistossa. Toimii hyvin myös kainaloihin.
- hjtjtgh
Ite otan epilaattorilla karvat häpykummulta, ja sit ajelen höylällä loput. Kannattaa ostaa rfsu:n ajeluun tarkoitettua geeliä, ja on olemassa myös jälkihoitoon tarkoitettu geeli, joka viilentää ja estää karvoja kasvamasta sisään. On toiminu tosi hyvin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta
Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on161275Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran1041060Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?1701042- 65775
Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.51751Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."
Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y27719Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.51716Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.47714- 51659
Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.30617Venäjä häviämässä 30 vuoden sodan
Ukraina vapautti kolme aluetta, operaatio Vivaldi laajenee532612Poliisi etsii kadonnutta henkilöä Lapualla
Henkilö on kadonnut 18-19.9.2026 välisenä yönä. Henkilö on hoikka,n 185 cm pitkä. Kadonneella on ollut katoamishetkellä32602- 83575
Oot komea
etkä näytä vanhenevan. Mieskarkki. Mä en yritä mitään, mä oon sulle liian vanha. Olis kuitenkin kiva tutustua suhun. n20563- 31551
- 6526
- 43523
kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl14515- 44501
Se oli molemminpuolinen limerenssi
Limerenssi myös sinulla kun näin pitkän ajan jälkeen päivystää palstaa. 🤭81499