itsemurhan toteutus

itsemurhaaja

tällänen topikki varmaan on jo, mut hyviä tapoja millä on 'turvallista' ja varmaa tappaa ittensä ja helppoa?

* alkoholi subutex 8mg, mun suosikki
* kaasun hengitys

muita?

17

2855

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jokujostain
    • Kaulakiiiikku

      Vanha kunnon hamppuköysi mulle, kiitos!

      • JonesHenry

        Hirttotuomio on mielestäni poikeuksellisen julmaa ja epäinhimillistä. Jos joku välttämättä haluaa kuolla, meidän pitäisi kyetä tarjoamaan hänelle joku inhimillisempi tapa ulos, mikä nimen omaan on Echilon projektin tarkoitus. Itsemurhaajat eivät ole rikollisia, joten heidän ei myöskään pitäisi kuolla niinkuin rikolliset!

        http://www.liveleak.com/view?i=5e3_1286805999


    • Kirjoittelehan .....

      Otan tosissani, sinulla rakas kanssaihminen on varmasti paha olla. Et huvikseen pohdi ja kysele moista. Rukoilen että saist Taivaan Isältä vielä voimia jatkaa. Ei tämä taaperrus täällä sittenkään loputtomiin kestä. Rukoilen sinulle rakkautta ja toivoa. Sinullekin on tarjolla vielä elämä ja tehtäviä meidän keskuudessa. Eitoivo ole vielä mennyttä.

      Rukoilen sinulle taivallista ilokaasua ja enkelten leipää? Ja oikein sydämellista ystävän päivää?

      Tuntematon ystäväsi, ihminen!

    • JK

      VAI IIN

    • golden gate...
      • golden gate...

        Niin. Pitikin muistuttaa että itsemurha aikeissa ei todellaan hypätä niin että jalat osuvat maahan ensin, muuten on suuri riski selviytyä. Pää edellä maahan osuessa kuolee varmemmin, jos ei kuole osumisesta jo osumasta maahan niin päävammoihin kyllä voi kuolla hetken kuluttua.


    • Polling CmOHEC

      Näin teoriassa olen miettinyt, että voisi auttaa, jos laittaisi kivillä lastatun repun selkään ja sitten hyppää kurottaen voimakkaasti eteen päin. Kivet pyrkivät kohden päätä muuttaen ruumiin painopisteen päätä kohti ja lisäävät myös putoamisnopeutta. Pitää vain varmistaa, etteivät pääse putoamaan repusta ja myöskin, etteivät osu maahan ennen päätä.
      Ja jos putoaakin selälleen kivet edellä, luulen, että sekin on parempi kuin jalat edellä. Selkäranka ja aivojen ydinjatkos murtuvat kiviä vasen, mutta toivottavasti nin pahasti, että siihen kuolee.

      • Prfuuuut

        teräviä kiviä ja metallinmurikoita. Ehkä myös lasipullollinen bensaa niin että kun iskeytyy maahan, se voi syttyä ja hoitaa homman kotiin, jos ei pelkään putoamiseen kuole. Ja vielä, jos olisi syönyt rauhoittavia tai muuta huumaavia lääkkeitä sitä ennen, ja ottanut kenties alkoholiperäruiskeen.


    • Välitän

      Jumala haluaa nostaa juuri ne, jotka on yksinäisiä, epäonnistuineita, rikkinäisiä, sorrettuja, unohdettuja, hyväksikäytettyjä, kiusattuja, ohikatsottuja, murtuneita, päihteiden kanssa kamppailevia, masentuneita, kaikkia teitä joita maailma ylenkatsoo. Hän haluaa kääntää elämäsi suunnan. Vain Jumala voi antaa rauhan sydämeesi, Älä juokse sitä karkuun. Jumalan kanssa saat uuden alun elämällesi.. ei ole myöhäistä. Kun Jeesus tulee elämääsi, alkaa asioita tapahtumaan. Oli ongelma mikä tahansa, yksinäisyys, päihde, sairaus, pelko, masennus, painajaiset, tai olit tehnyt kuinka pahaa tahansa.. niin sinua Jumala kutsuu... kun opit tuntemaan Jeesusta enemmän ja enemmän, nuo asiat lähtevät. Ei jumala ole tuonut niitä asioita elämääsi.. Hän rakastaa sinua. Käänny Jumalan puoleen, Jumala parantaa ulkoa, mutta myös sisältä.. Sain parantua kaikista niistä kivuista ja kärsimyksistä mitä koin nuoruudessani,
      Jumala paransi sydämeni.. enkä tunne enään kipua niistä.. Jumalalle mikään ei ole mahdotonta.. Jumalalla on tärkoitus myös sinun elämällesi, itsemurha ei ole vaihtoehto.. Jumala on ja Hän kutsuu sinua!

    • Anonyymi

      Yleinen veren myrkytys hoitaa homman ellei ole niin hölmö kuin minä että menin lääkäriin niin tässä sitä ollaan edelleen elossa kooman kautta kylläkin, että olin silloin tyhmä että menin sinne lääkäriin kun luulin että on väli levy ongelma vain.😬😬😬🤬👹🤬👹

    • Anonyymi

      Avioliitto. Ei nopein, mutta varmin tapa.

    • Anonyymi

      Sairasta luuseri touhua .

    • Anonyymi

      Elikä haluaisin kenkilökohtaisesti lopetus piikin.

    • Anonyymi

      vanha ketju joo mut toivottavasti sait elämän kuntoo.. voimia🙏🏻🙏🏻

    • Anonyymi

      HERRA ON MINUN PAIMENENI
      Psalmi 23

      Herra on minun paimeneni,
      ei minulta mitään puutu.

      Hän vie minut vihreille niityille,
      hän johtaa minut vetten ääreen,
      siellä saan levätä.

      Hän virvoittaa minun sieluni,
      hän ohjaa minut oikeaa tietä
      nimensä kunnian tähden.

      Vaikka minä kulkisin pimeässä laaksossa
      en pelkäisi mitään pahaa,
      sillä sinä olet minun kanssani.
      Sinä suojelet minua kädelläsi,
      johdatat paimensauvallasi.

      Sinä katat minulle pöydän
      vihollisteni silmien eteen.
      Sinä voitelet pääni tuoksuvalla öljyllä,
      ja minun maljani on ylitsevuotavainen.

      Sinun hyvyytesi ja rakkautesi
      ympäröi minut
      kaikkina elämäni päivinä,
      ja minä saan asua Herran huoneessa
      päivieni loppuun asti

    • Anonyymi

      Tuli ajatus että jos laittaa ilmaa verisuoneen injektio ruikulla paljonko tarvii riittääkö 5 ml sellainen olisi käytettynä on tyhjä marevan ruisku pieni kuin mikä epäilen että se ei riittäisi sitten millään?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      156
      10166
    2. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      189
      6739
    3. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      174
      6434
    4. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      38
      5887
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      61
      4792
    6. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      8
      4575
    7. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      13
      3858
    8. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      89
      3559
    9. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      79
      3529
    10. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      3081
    Aihe