Kuka enää uskoo huuhaa-Soinin puheisiin? Miehen piti panna nopeasti maa järjestykseen, jos vain saa kovan vaalivoiton. Jytky tuli, mutta Soini vetäytyi heti hänelle tarjotusta ministeriydestä. Miksi?
Soinin piti panna koko EU uusiksi. Mies on ollut EU:ssa jo pidemmän aikaa, mutta järjestö ei ole millänsäkään Soinin puheista. EU:n johto toteaa, että puhu sinä poika vaan itsesi lämpimäksi, mutta me täällä Brysselissä jatkamme vanhaan malliin.
Soini rupesi presidenttikisaan vastentahoisesti ja hävisi totaalisesti kovemmille ehdokkaille. Mies muutti roiman häviönsä päälaelleen eli muka-muka voitoksi.
Montako järkevää ja totetuttamiskelpoista ehdotusta olet kuullut Soinilta suomalaisten hyvinvoinnin parantamiseksi? Minä en ole kuullut yhtään ainoaa.
Soinin piti panna koko EU uusiksi. Mies on ollut EU:ssa jo pidemmän aikaa, mutta järjestö ei ole millänsäkään Soinin puheista. EU:n johto toteaa, että puhu sinä poika vaan itsesi lämpimäksi, mutta me täällä Brysselissä jatkamme vanhaan malliin.
Soini rupesi presidenttikisaan vastentahoisesti ja hävisi totaalisesti kovemmille ehdokkaille. Mies muutti roiman häviönsä päälaelleen eli muka-muka voitoksi.
Montako järkevää ja totetuttamiskelpoista ehdotusta olet kuullut Soinilta suomalaisten hyvinvoinnin parantamiseksi? Minä en ole kuullut yhtään ainoaa.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Väyryseen. Jos Väyrysestä tulee puheenjohtaja, ryhdyn kepulaiseksi.
Älä Helveti&&ä,kepu on auringon laskun puolue,ratsastaa juuri nyt kuntauudistustta vastaan,ja saa pelotelttua taas maalaiset,kepu on pelotellut aina mistä miloinkin !
Soini ainoa järkevä! Kepu-väyrysestä on todella vastenmielinen ja omahyväiseltä vaikuttava mieliikuva arkiympyröistä! Taho, joka myös vapaa-aikaharrastuskuvioiden kautta joutui ko. tyypin kanssa tekemisiin ei missään nimessä sotä IKINÄ 'äänestä.
Kun toi hallitus kaatuu omaan mahottomuuteensa, ehkä Persut tulee sitten hallitukseen.
Kuntaviidakkoon kompastuu.
Soinin puolue pitäisi antaa rahaa kuntaherroille ja samalla olla antamatta herroille rahaa. Yhtälö ei toimi.
persut EI IKINÄ mene hallitukseen, siellähän juotuisi jotain tekemään asioitten hoitamiseksi ja vastuu pelottaa. Se on helppoa rahaa hyvästä hommasta, ei tarvi mitään tehdä, kunhan keksii vaan vastustavia juttuja milloin mihinkin. mutta jos olisivat hallituksessa niin joutuisivat ihan samat ratkaisut tekemään kuin hallitus nyt.Se on niin helppo huudella vaan kaikenlaista kun ei niitä huutojaan tarvi vastata. Kohta vaan aletaan taas keksiä jotain juttua jolla saisi omat paikkansa turvattua seuraavissa vaaleissa, kansasta aina löytyy se löyhäpäinen osa, joka sitten äänestää, joko kaljapullo palkalla tai ilman.
No uskotteko te sitten Kataisen puheisiin ?
Eihän hän ole miloinkaan sanonut panevansa maata
nopeasti järjestykseen.
Kuuntele Eduskunnan kyselytunteja.
Näyttää Soinia selvästi hävettävän koko muu persusakki.
Soini on ihan fiksu ja älykäs mies verrattuna muihin persujen kansanedustajiin.
Apotti Soini on ollut ihan rähmällään ja hajalla huonosti menneistä pressanvaaleista lähtien!
Kokoomuksen kelkkaan jättiloikan tehnyt tyyppi nyt ei ole kovin "katu uskottava" kriittisemmän kansanosan mielikuvissa!!!
Mennyttä mikä mennyttä, hetken vallan hurma tuhoaa aina aallonharjalla olijat ;)
Vaikka Soini on hakenut apua "ylhäältä", niin siitä huolimatta Soinin ja koko puolueen alamäki on selvästi alkanut. Ehkä apu tulee jälkijunassa?
Eikös Kustaa Soini ole puhe lakossa?
Jaa sinäkö uskot Kokoomukseen tai muihin puolueisiin. Kyllä minä niitä muita olen katsellut 20 vuotta vihaisena jo.
Uskon (tai ei tarvitse edes uskoa kun voi lukea ja todeta niiden olevan järkiajatuksia Perussuomalaisten heidän sivuillaan esiin tuomiin) arvoihin ja äänestän heitä jatkossakin.