Minä olen ven nainen, aviamies suomalainen,meillä on eri kultturi,siksi aina tappelimme. Miten tästä päästä?
eri kultturi
olgam81
3110
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Muuta takas venäjälle!
Olga sina otta Igor sinu mieheksi ja sinu nykynen sjuomalainen miehesi otta naapurin Sirpa häne vaimoksi. Sitten te kaikki ottaa yhdessa vodkaryyppy, avot!
Potkaise mies pihalle, ota avioero. Niin minun venäläinen nainen teki minulle.
Ostettiin koti, remontoitiin, tehtiin paljon töitä. Sitten hän vain kertoi että ei tarvitse tuollaista miestä enää. No kaikki olikin jo tehty. Tai sitten hän vaan kyllästyi. Toivottavasti hän on nyt onnellinen.
Hän vain ei ehkä ollut ymmärtänyt että avioliitolla tarkoitetaan vakavaa aikomusta elää koko elämä yhdessä. Se oli minulle yllätys.
No nyt on uusi kumppani, ulkomaalainen myös ja kaikki hyvin. Muistakaa kertoa puolisoehdokkaalle mitä esimerkiksi avioliitto tarkoittaa ja mikä on suunnitelmanne tulevaisuudesta.
Avioero on helppo prosessi, sen voi tehdä kuulemma vaikka netissä.
Huonossa liitossa ei kannnata elää. Kyllä meitä on hyviäkin miehiä jopa vapaanakin.