geelikynnet ja musta väri

minulle tehtiin juuri geelikynet ja kärkeen laitettiin mustaa kynsilakkaa ja sitten rakennegeelillä mustaa hilettä, mutta nyt jo tuntuu että kärjistä alkaa väri halkeilemaan :o eli eikö musta väri kovetu uunissa?! :o ennenkin on laitettu vaikka mitä kynsilakkaa geelien väliin ja tosi hyvin on kestänyt...että aika outoa :s onko muilla kokoemuksia mustasta väristä??
6228
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kynsilakkaa geelien väliin? kuulostaa oudolta. vai oliko se lakka sitä uv kovetteista esim Chellac tms.

Äänestä

Ilmeisesti se lakka ei ole sopinutkaan käytettäväksi geelikerrosten välissä. Kannattaa ottaa yhteyttä siihen kuka kynnet teki ja kysyä asiaa.

Äänestä

niin ennenkin on laitettu ihan tavallista kynsilakkaa ja sitten rakennegeeli päälle ja hyvin on kestänyt! mutta tuo musta kuoriutui pois.. ja tuttuni minulle ne kynnet teki niin ei hänkään osannut sanoa mistä sitten moinen johtui. Kuulemma ihan mustan uv-geelin kanssa on hänelle itselleen käynyt samoin..eli ei sitten vissiin se musta väri kovetu..?!

Äänestä

Kyllä kovettuu. Kannattaisi varmaan käyttää ammattitaitoisen kynsiteknikon palveluita, jos haluaa että kynnet kestää...

Äänestä

kuule ihan ammattitaitoinen tekijä on kyseessä, niinkuin ensimmäiseen aloitusviestiinkin kirjotin että ennen ei ole mitään ongelmaa ollut hänen tekemien kynsien kanssa, kestäävät tosi hyvinä jopa 3 viikkoa!! mutta tuo musta kärki kuoruitui pois ja niin kävi mustan geelinkin kanssa. eli ei voi muuta vikaa olla kun uunissa on huonot lamput, geeleissäkään ei ole ollut mitään vikaa ja samoja on aina käyttänyt.

Äänestä

Lahdessako kävit laitatuttamassa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitähän kummaa kirjoitti:

minulle tehtiin juuri geelikynet ja kärkeen laitettiin mustaa kynsilakkaa ja sitten rakennegeelillä mustaa hilettä, mutta nyt jo tuntuu että kärjistä alkaa väri halkeilemaan :o eli eikö musta väri kovetu uunissa?! :o ennenkin on laitettu vaikka mitä kynsilakkaa geelien väliin ja tosi hyvin on kestänyt...että aika outoa :s onko muilla kokoemuksia mustasta väristä??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu