Onkohan niin että bodauksella ei saa naisia

palstallakin on bodareita esimerkiksi Naisasialooseri, Mies 1985 ja hahmotelma. Kellään ei ole liikaa naisia, vaikka ovat ilmeisesti aika appelsiinikainaloita kaikki.
13170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Tuskin mitään adoniksia ovat.
Hahmotelman kuva on ainakin ihan norminäköinen suomimies.

Nuo kaksi muuta eivät saa naisia koska niitä ei tulla kotoa hakemaan.

Bodausta harrastaessa tutustuu salilla miehiin ja naisiin ja onhan sieltä helpompi löytää kumppani kuin monesta muusta paikasta.

Äänestä
  • Jos hahmotelma on norminnäköinen suomimies niin minä olen ilmeisesti sitten niin oksettavan ruma että lapsetkin pelästyy. Olin kyllä tähän asti pitänyt itseäni tavallisen näköisenä.

    Äänestä

  • 0+29384opewjfop kirjoitti:

    Jos hahmotelma on norminnäköinen suomimies niin minä olen ilmeisesti sitten niin oksettavan ruma että lapsetkin pelästyy. Olin kyllä tähän asti pitänyt itseäni tavallisen näköisenä.

    Hahmotelma ei ole normimiehen näköinen vaan sellainen "peruskomea" joita naiset tietysti pitävät "normaaleina" ja "tavallisina".

    Ne oikeasti tavalliset miehet taas ovat naisista rumia tai mitäänsanomattoman näköisiä vaikak itse olisivat pulleropylleröitä.

    Äänestä

  • 0+29384opewjfop kirjoitti:

    Jos hahmotelma on norminnäköinen suomimies niin minä olen ilmeisesti sitten niin oksettavan ruma että lapsetkin pelästyy. Olin kyllä tähän asti pitänyt itseäni tavallisen näköisenä.

    Hahmotelma on hyvännäköinen mies. Tavallinen mies on kaljamahainen pallinaama.

    Äänestä

  • Naisasialooseri. kirjoitti:

    Hahmotelma on hyvännäköinen mies. Tavallinen mies on kaljamahainen pallinaama.

    Kyllä hahmotelma on kuitenkin hyvin tavallisenoloinen vaalea suomalainen mies. Nenä kyllä on komea!

    Äänestä

  • hmm...... kirjoitti:

    Kyllä hahmotelma on kuitenkin hyvin tavallisenoloinen vaalea suomalainen mies. Nenä kyllä on komea!

    Kyllä hän on huomattavasti paremman näköinen kuin tavallinen pallinaama, vaikka vaaleahko onkin.

    Äänestä

  • Naisasialooseri. kirjoitti:

    Kyllä hän on huomattavasti paremman näköinen kuin tavallinen pallinaama, vaikka vaaleahko onkin.

    Sellainen KTM-osastoa. Voisi olla vähän komeampi, jos olisi hiukset päässä.

    Äänestä

Tietty bodaamalla saa kuka vaan naisia. Nuortenpalstalla esiintyvä Janne78 on siitä elävä todiste -.-

Äänestä

Ei saa niin. Bodaus on ATM:lle hyödyllistä vain siinä mielessä että tuntee olonsa paremmaksi omassa nahassaan.

Ilman oikeaa överibodausta ja siihen liittyvää amisluukkia ei sillä isketä naisia.

Tosin varmastikin mittasuhteitten muokkaaminen (mikä taas ei ole ihan sama asia kuin koon maksimoiminen) on jossain määrin osakkeita nostattavaa. Jos mies on luonnostaan leveälanteinen ja pulloharteinen niin nostelu voi tuoda helpotusta siihen.

Äänestä

Bodaamalla ei saa naisia koska ATM=ATM ja taso ei nouse. Itsellänkinin on suonikkaat ja lihaksikkaat kädet kuin Stallonella, ja vähärasvainen kroppa jossa vatsalihakset erottuvat hyvin.

Sen sijaan YTM saa naisia, vaikka olisi naiselliset taikinakädet, perse leveämpi kun hartiat, pömppömaha ja niin heikko, että ei jaksa esim. vetää ainuttakaan leukaa.

Äänestä

No aika moni mun tuntema ATM käy salilla, joten tuskin se bodaamattomuus on se seuranpuutetta aiheuttava tekijä. Kyllä sen ATM-habituksen erottaa hyvin helposti naaman ja yleisen käytöksen pohjalta, ei siihen mittanauhaa tarvita.

Äänestä

Ei salilla käyminen varmaan haitaksikaan ole kunhan ei yli mene. Uskoisin, että ilman douppia tuskin pääsee sellaiseen kuntoon, joka olisi rumassa miehessä huono asia. Monia naisia kuitenkin kiinnostaa varmasti kokeilla lihaksikasta miestä, vaikka se ei ihanne olisikaan.

Oma suosioni naisten keskuudessa on ainakin lisääntyny selvästi kun olen alkanut käymään salilla, vaikka lihasta ei olekaan erinäisistä syistä johtuen kertynyt kovin paljoa.

Äänestä

Olen aikapaljon Siskan näköinen, mutta sinkku-ajoillani minulla oli ns. vientiä itseäni selvästi vanhempien naisten taholta jotka tosin lähestyivät varsin avoimestikkin romanttisessa mielessä mikä toki mieltäni lämmitti silloin.

Se että tavismainen mies saa itseään nuoremman naisen vaatii Suomessa supliikin hallintaa sekä käytännön iskemis kokemusta miten naisten kanssa ollaan.

En bodaa, mutta muodoissani näkyy se että harrastan kuntourheilua. Teen helposti yli sata vatsalihasliikettä sarjana. Paikallisen salin jalkaprässistä työnnän sarjoja koko painomäärällä mitä masiinassa on. En muista paljonko, kuitenkin ne ihan "muskeli kaverit" eivät näy samalla aparaatilla samaa määrää käyttävän.

Mies on ATM tavallisesti juurikin omien sosiaalisten klikkiensä takia, joita esim. ujous ja esiintymispelko on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


bodaamaton ATM kirjoitti:

palstallakin on bodareita esimerkiksi Naisasialooseri, Mies 1985 ja hahmotelma. Kellään ei ole liikaa naisia, vaikka ovat ilmeisesti aika appelsiinikainaloita kaikki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu