"Amerikkalaistutkimuksen mukaan monotyydyttymättömät rasvat, joita löytyy mm. pähkinöistä ja oliiviöljystä, vaikuttavat testosteronitasoon. Syö paljon pähkinöitä ja testosteroni pysyy korkealla, vaikuttaen positiivisesti mm. seksiviettiisi."
Kuuluuvat varmaan jokaisen bodaajan ruokavalioon.
Pähkinät ja oliiviöljy nostaa testoa.
3
1232
Vastaukset
- jepjep_
Pähkinöitäkin on monenlaisia. Suurin osa paskaa kaupassa myytävistä. Sokerilla yms kuorrutettuja skeidoja.. Kylmäpuristettua oliiviöljyä suoraan pullosta. Halpaa ja hyvää, eiku pahaa. Mut iso mies kestää.
- FitNesso
Tietenkin pähkinät paahtamattomina ja suolaamattomina. Esim. Lidlistä saa suojakaasuun pakattuja pähkinäpusseja mm. terveellisintä pähkinää saksanpähkinää ja muitakin. Myös kuorimatonta mantelia saa, joka on erinomainen superfoodi. Neitsytoliivöljy on superia, mutta typpioksidin tuotannon lisäämiseksi kannattaa syödä myös raakaa valkosipulia. Saa arginiinin hyödyt eli rutosti energiaa ja seksuaalista häirintävoimaa.
- seksiäeiselibaattia
Joku väittää että selibaatti lisää testotasoja, mutta jutussa on toinenkin puoli.
Selibaatin jälkeen päästessä hommiin testot on tosiaan huipussaan, mutta ottakaapa huomioon se onko suuremman testosteronimäärän kaverit eli pelimiehet ja machot pitkiä jaksoja selibaatissa.
Kun tiedetään että kauniin naisen näkeminen ja haistaminen, jopa ajatteleminen lisää heteromiehen testosteronitasoa, on kannattavampaa katsella ja haistella paljon kauniita naisia, jopa netistä sekä harrastaa näiden kanssa seksiä ja runkata vielä päälle pornoa katselleen, niin testotasot pysyy ylhäällä koko ajan.
Unohda siis selibaatin testotasoa nostava vaikutus ja tee kuten testosteronipitoisimmat miehet.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271974
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001720Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571370Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?771344Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311038Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47936Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51933Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 73866
- 109863