Pähkinät ja oliiviöljy nostaa testoa.

gullerv

"Amerikkalaistutkimuksen mukaan monotyydyttymättömät rasvat, joita löytyy mm. pähkinöistä ja oliiviöljystä, vaikuttavat testosteronitasoon. Syö paljon pähkinöitä ja testosteroni pysyy korkealla, vaikuttaen positiivisesti mm. seksiviettiisi."

Kuuluuvat varmaan jokaisen bodaajan ruokavalioon.

3

1394

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jepjep_

      Pähkinöitäkin on monenlaisia. Suurin osa paskaa kaupassa myytävistä. Sokerilla yms kuorrutettuja skeidoja.. Kylmäpuristettua oliiviöljyä suoraan pullosta. Halpaa ja hyvää, eiku pahaa. Mut iso mies kestää.

      • FitNesso

        Tietenkin pähkinät paahtamattomina ja suolaamattomina. Esim. Lidlistä saa suojakaasuun pakattuja pähkinäpusseja mm. terveellisintä pähkinää saksanpähkinää ja muitakin. Myös kuorimatonta mantelia saa, joka on erinomainen superfoodi. Neitsytoliivöljy on superia, mutta typpioksidin tuotannon lisäämiseksi kannattaa syödä myös raakaa valkosipulia. Saa arginiinin hyödyt eli rutosti energiaa ja seksuaalista häirintävoimaa.


    • seksiäeiselibaattia

      Joku väittää että selibaatti lisää testotasoja, mutta jutussa on toinenkin puoli.

      Selibaatin jälkeen päästessä hommiin testot on tosiaan huipussaan, mutta ottakaapa huomioon se onko suuremman testosteronimäärän kaverit eli pelimiehet ja machot pitkiä jaksoja selibaatissa.

      Kun tiedetään että kauniin naisen näkeminen ja haistaminen, jopa ajatteleminen lisää heteromiehen testosteronitasoa, on kannattavampaa katsella ja haistella paljon kauniita naisia, jopa netistä sekä harrastaa näiden kanssa seksiä ja runkata vielä päälle pornoa katselleen, niin testotasot pysyy ylhäällä koko ajan.

      Unohda siis selibaatin testotasoa nostava vaikutus ja tee kuten testosteronipitoisimmat miehet.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      225
      3245
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      352
      2915
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      77
      1822
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      60
      1738
    5. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      59
      1632
    6. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      10
      1480
    7. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1443
    8. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1426
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      456
      1328
    10. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      17
      1310
    Aihe