Onko kellään kokemuksia Turun Hiushuone Kerhossa tehtävistä ripsienpidennyksistä? Käyttävät ilmeisesti merkkiä Weekendlash, josta ei juuri ole mitään tietoa netissä.
Onko parempi/huonompi merkki kuin muut yleisemmät? Entä työn laatu Kerhossa?
Onko parempi/huonompi merkki kuin muut yleisemmät? Entä työn laatu Kerhossa?
Vastaukset 1
Vanhimmat
Todella hyvää työtä ovat tehneet jo vuosia. En tiedä onko ripsimerkki parempi kuin muut markkinoilla olevat, kun en ole koskaan muita kokeillut, mutta valikoimaa niissä on ainakin ihan sairaasti, eikä oo kyllä mitään moitittavaa.
Ripset ovat mulla pysyneet hyvännäköisinä jopa yli kuukauden!
Pyydän aina yliampuvan pitkät, että kaiken järjen mukaan niiden pitäis irtoilla vielä nopeammin ku normaalit (jotka nekin on kyllä todella näyttävät).
Lisäks käytän päivittäin meikkiä ja ripsiväriä niissä ja pesen päivittäin kasvot (myös ripset) kahdesti.
Suosittelen kyl todella lämpimästi!
Monet kaverit ovat käyneet jossain hilirimputtimissa laittamassa ripsiään ja sen lisäks että ne on irtoillu ihan viikossa, ni niitä ei oo ees huomannu ku on ollu niin vähän niitä ripsiä laitettuna.
Turussa myös laittaa kuulemma joku iäkkäämpi rouva kotonaan ripsiä siten, että liimaa on joka ripsessä. Hänen asiakkailtaan on sitte kaikki ripset repeytyneet hetkessä kokonaan irti ja niiden takaisin kasvaminen vieki sit jonkin aikaa. Kannattaa siskot olla varovaisia noitten kotilaittajien kans!