Hyväksyttekö jos puolisonne saa sormuksen lahjaksi joltain muulta esim.ihastuneelta ystävältä ja kantaa sitä kihlasormuksenne lisäksi???Itse en asiaa hyväksy,tiedän olevani mustasukkainen,mutta raja se minullakin jossain menee.En koe tekeväni vääryyttä sanoessani etten sitä hyväksy missään nimessä.Rakastan kihlattuani yli kaiken ja tekisin mitä vain hänen puolestaan,mutta jos hän ottaa sormuksen toiselta vastaan,tunnen ettei hän kunnioita eikä arvosta minua eikä meidän suhdetta!!
Sormus toiselta lahjaksi!!!
2
193
Vastaukset
- relaa5
Missä sormessa sormus on?
Jos muualla kuin vasemman nimettömässä, niin hänellä on oikeus pitää lahjaksi saamaansa korua, jolla on hänelle tunnearvoa.
Et omista miestäsi. Hän on kanssasi omasta vapaasta tahdostaan, ja se tahto on rajallinen, jos yrität pomottaa? - sssss23
Jos sormus on saatu parisuhteenne aikana, niin minusta mies osoittaa tosi törkeää käytöstä kantamalla sormessaan yhtä aikaa kahden eri naisen sormusta. Ymmärrän sormuksen siinä tapauksessa, jos sormus olisi vaikkapa perinnöksi saatu. Itse olen kyllä aika vanhanaikainen tässä asiassa enkä ymmärtäisi, että mies tekisi tuollaista. Ikävintä asiassa olisi varmasti se, että mies ei edes yritä ymmärtää asiaa naisen kannalta. Jos sinä saisit miespuoliselta ihailijaltasi esimerkiksi rintaliivit, niin olisiko se miehelle ihan okei, että yhdessä sängyssä ollessanne sinulla olisi ne lahjarintsikat päällä???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981020- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648