Hei!
Mikä on VLDC dietti? Voisiko joku valaista tietämätöntä. Saako sillä aikaan hyviäkin tuloksia koska mie olen lukenu vain positiivistä siitä mutta en ole löytänyt että mitä siinä saa syödä mitä ei. Kiitos jo etukäteen vastauksista.
Maikki
5
807
Vastaukset
- myy
Tarkoititkohan VLCD:tä eli very low calory diet:tiä? Luulisin, että jo nimi antaa osviittaa ko. dieetin perusideasta...
- Tero
Nimi tosiaan varmasti kertoo mikä on tämän dietin idea. Ja voit olla varma ettei sillä pysyviä tuloksia saa.
- Dee
Kyllä VLCD toimii.
Kyseinen dieetti tarkoittaa siis sitä, että syödään huomattavasti normaalia vähemmän. Päivän aikana nautitut kalorit jäävät siis helposti alle tuhannen.
Tälläistä laihdutusta ei saa missään nimessä kokeilla jos ei ole fyysisesti täysin terve.
Alle tuhat kaloria päivässä syötäessä keho menee säästöliekille, mutta tämä on vain siedettävä. Ja eipä se juuri kyllä haittaakkaan. Aivan sama onko se keho vaikka öljylampun liekillä, tai kaasuliekillä, kyllä se laihdutus edistyy jos syö vähemmän kuin kuluttaa.
VLCD sopii hyvin, jos et viitsi harrastaa paljoakaan liikuntaa. Kun syöt alle 1000 kaloria päivässä, kehosti peruskulutuskin on takuuvarmasti suurempi kuin saamasi energian määrä, joten laihdut.
Vitamiinipillerit on sitten aivan pakollisia, ettei tule puutostiloja.
Itse olen VLCD:llä laihduttanut yli 30 kiloa ilman ongelmia. - junnu
http://www.mainio.net/article.asp?path=1;1132;1136;41242;41243;41244;32924 , pysyvä painonpudotus vaatii ruokailutapojen muuttamista jos ylipainoa on paljon .
- Anonyymi
Hyvä vihje Keski-Suomi valaista magneetti lähteet.
Maikki keskustelu, keski Suomen terveydenhuollon huolto se porkustaa pakkoa paljon lääkkeitä lääkäri seko onnaisen kautta hoitaja.
Ohi puheella
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1348287Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1047509Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot925686Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,905633Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194830Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1412642Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys612503Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81475Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71444Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa531329