minkälainen pitää treffit profiili olla

moi
minkälainen on hyvä treffi profiilii suomi24 sivuille
olen yrittänyt vaihtaa profilii tekstejä ja otsikkoa, mutta kukaan ei kirjoita minulle.
Naamalleni en voi mitään, jos se ei ketään miellytä. Taidanolla ikuistesti yksin.
5165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eipä minullekkaan vastattu noin 10v aikana kuin 4krt ja ilmoitusta ruuvasin aika useinkin. Tietäisinpa nick:isi niin voisin käydä profiilisi katsomassa. Voisin kertoa oman mielipiteeni ilmoituksestasi =)

Äänestä

heittäisin(ikääsi tietämättä).
Aina auttaa urheilullisuus,korkea koulutus"taso",palkka,asuinpaikka,kuva pitäis tietysti olla hyvä...
Ja määrätynlainen supliikki,myös siinä profiilissa.Ei saa tuomita luonnollisesti ketään..
Antaa paljon ja vaatia vähän,näillä pärjää!!
Ja se hyvä "itsevarmuus"=sopiva röyhkeys.

Äänestä

Aloita oikeinkirjoituksesta.

Äänestä

kylllä,ikävä fakta on että vaikka olisit miten "unelmamies" oikeastikkin,niin sillä ei ole mitään merkitystä kun siihen pärstään kiinnitetään ekana huomiota.Se kun ei miellytä niin neidot voi rullata hiirellä alaspäin etsien seuraavaa kelpo komistusta.Nääin se vaan on,valitettavasti.

Äänestä

Kirjoita sinä viestiä sinua kiinnostaville ihmisille jos sulle ei kirjoitella..

Kiinnitä profiilin teossa huomiota oikeinkirjoitukseen. Ei anna kovin hyvää ja fiksua kuvaa jos kovin huolimattomasti tai tökerösti ilmaistu asioita. Kerro itsestäsi rehellisesti, mutta en tarkoita että kaikkia huonoja puolia pitäisi luetella. Elämäntoiveitasi ja arvomaailmaasi avaa, sekä millaista suhdetta ja kumppania olet hakemassa. Positiivisuus on plussaa, samoin terveelliset elämäntavat. Sekä tietynlainen syvällisyys. Jos olet epävarma ulkonäöstäsi, anna naisille kuva profiilissasi ja viesteillä että olet sisäisesti(kin) ihana mies ja kumppani. :) Jokaisesta ihmisestä voi saada epäedustavia tai parempia otoksia, koeta valita sellainen kuva profiiliisi joka olisi tietysti mahdollisimman eduksi sinulle.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


camo kirjoitti:

moi
minkälainen on hyvä treffi profiilii suomi24 sivuille
olen yrittänyt vaihtaa profilii tekstejä ja otsikkoa, mutta kukaan ei kirjoita minulle.
Naamalleni en voi mitään, jos se ei ketään miellytä. Taidanolla ikuistesti yksin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu