Naiset, aiotteko kosia 29.2.?

???
270
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En. Miksi pitäisi?

Äänestä

Onhan tuo ihan hupaisa tapa menneiltä vuosilta, mutta aika harva sen enää taitaa muistaa.

Kosin kerran opiskeluaikoinani, mutta valitsin miehen sillä lailla, ettei takuulla ollut vaaraa päätyä naimisiin. Mies hölmistyi pahasti, koska ei ollut koskaan kuullut moisesta perinteestä. Selitin asian, mutta kangasta ei sitten koskaan näkynyt, vaikka se olisi rutiköyhälle opiskelijalle kyllä kelvannut.

Nyt minulla on onneksi varaa ostaa kankaani itse. En aio kosiakaan edes vitsailumielessä, koska tapanani on pitää sanani ja jokuhan saattaisi jopa vastata "kyllä". Kauhea ajatus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hamekangas kirjoitti:

???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu