Tietääkö kukaan hävittääkö kyseinen tuote tehokkaasti finnit? Ja tehoaako myös mustapäihin?
Kertokaapa siis kokemuksianne :)
Neo-Medrol Comp
10
2847
Vastaukset 10
- Sissi
Kokeilin tuotetta aikoinaan akneni alkuvaiheessa. Ei tehnyt juuri muuta kuin haisi pahalle, kuivatti ihoa eikä estänyt näppylöiden tuloa. Suosittelen että haet kunnollisia lääkkeitä ihotautilääkärin reseptillä, niin saat varmasti parempia tuloksia. Nykyisin kukaan ei huomaa että minulla oli aikaisemmin keskivaikea akne. :-)
- Tintti
Kun käytit tuota tuotetta ni laitoitko sitä aamuin illoin? Ja tiedätkö voiko ton päälle laittaa aamulla meikkivoiteen?
Mulla on lievä akne (muutama finni mutta sitäki enemmän mustapäitä ja samalla punoittavia alueita) ni aattelin että jos tässä mun naamassa on pienikin tulehdus ni tää tuote vois parantaa sen. Mutta en sitte tiiä. - Sissi
Tintti kirjoitti:
Kun käytit tuota tuotetta ni laitoitko sitä aamuin illoin? Ja tiedätkö voiko ton päälle laittaa aamulla meikkivoiteen?
Mulla on lievä akne (muutama finni mutta sitäki enemmän mustapäitä ja samalla punoittavia alueita) ni aattelin että jos tässä mun naamassa on pienikin tulehdus ni tää tuote vois parantaa sen. Mutta en sitte tiiä.Laitoin ainetta vain iltaisin, eli en käyttänyt meikkiä sen päällä. Aine on linimenttiä, eli aivan ohutta nestettä jota sivellään iholle. Se tekee ihosta aika kuivaa, joten en usko että meikkiä pystyisi pitämään sen päällä. Itselläni on myös punoittava iho, joka tarkoittaa sitä että se on herkkä. Tuollaisilla aineilla vain pilaat ihoasi yhä enemmän, mutta voit toki kokeilla josko se kävisi sinulle. Muistaakseni tuote ei kuitenkaan ollut ihan *niin* kallis. Mutta suosittelen että käyt ihotautilääkärillä, niin hän määrää sinulle juuri ihollesi sopivat tuotteet. Hän on ihonhoidon ammattilainen, joten häneltä saat varmasti paljon hyviä neuvoja. Itse pelkäsin kauheasti ensimmäistä kertaa ja jätin menemättä noin vuoden verran tilanteen vain pahentuessa.. Lopulta kun menin niin ei se ollutkaan yhtään niin kauheaa kun olin kuvitellut. :-)
- Ellu
Minä puolestani olen käyttänyt sitä silloin tällöin viimeisen 8 vuotta.
Se tehoaa hyvin juuri puhkeamassa oleviin finneihin eli se kuivattaa. Kannattaa laittaa vain ongelmakohtaan. Minä käytin myös iltaisin puhtaalle iholle.
Mustapäihin ei ole niinkään tehonnut. - niinsde
Hinta on apteekissa n. 6-8 euroa.
- fghtjyklö
Myydäänkö tuota vielä? Muistan, että oli tehokas finnintappaja siis täsmähoito.
- Anonyymi
Se on tosi tehokas aine . Mut tietääkö joku , vieläkö sitä valmistetaan . Mistä sitä voi ostaa? Sitä ei ole ainakaan kaikissa apteekeissa
- Anonyymi
Tehokas aine, toimii todellakin. Laitetaan täsmätuotteena vain finnin päälle. Muista pestä kädet ennen kuin kosket vaatteisiin tai pyyheliinoihin, vie värin niistä!
- Anonyymi
Toimii olen käyttänyt ainetta jo 80-luvulla
- Anonyymi
Ei taida enää olla saatavilla, tosi hyvä ja tehokas aine, sisältää antibioottia ja kortisonia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???602599- 1171358
- 1361176
- 771094
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk891013Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku20895- 118793
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä27788- 33744
Hyrynsalmella asuvat Kainuun v*ttumaisimmat ihmiset, syntyperäisiä kaikki.
Ristijärvellä on n., puolet v*ttumaisia ja puolet ihan mukavia asukkaita, mutta Hyrynsalmella asustaa todella kateelline18653