Jos ottaisin tatskan..

Roolipellekö?

-Olisinko roolipelle?
-Idiootti?
-Teennäinen?
-Olisinko "katsoka minua, olen erikoinen"- tyyppi ?
-Huomiota tarvitseva pikkulapsi ?
-Huomion kerjäläinen ?
-Riippuvainen toisten katseista ja mielipiteistä ?
-Toisten orja ?
-Eläisinkö tatskan kautta ?
-Ihailisinko itseäni peilistä ?

Vai olisinko syvällinen, viisas, kaikkea turhamaisuutta vieroksuva, aito , hetero, maailmaa ja elämää syvästi ymmärtävä ja kunnioittava, kaikista rooleista vapaa ihminen.

8

209

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tatboy

      No ehkä tuo on niitä syvällisiä kysymyksiä joihin vain itse voi tietää vastauksen...

    • pelleroolillakin

      Ikäväkyllä et tuosta yhtään viisastu vaikka tatuoinnin ottaisit.

    • erwewf

      Alotuksen perusteel nää siust löytyy jo nyt

      -Huomion kerjäläinen ?
      -Huomiota tarvitseva pikkulapsi ?
      -Idiootti?

      Mut eihä siin meitä on monee junaa.

      • Näin on

        Se koira lälhtää, johon kalikka kalahtaa....
        Peilin edessä asustelevat ovat järjestään itsekkäitä idiootteja.


      • lälhtää :)
        Näin on kirjoitti:

        Se koira lälhtää, johon kalikka kalahtaa....
        Peilin edessä asustelevat ovat järjestään itsekkäitä idiootteja.

        ei kannata suuttua näist nettikirjotuksist, sie selkeesti oot kiivastuksis kirjottanu ton


    • Ei idioottipelle.

      Samalaisia roolipellejä ovat nää motoristijengiläiset.
      Ihan naurettavan lapsellista joukkoa.
      Sellanen esittäminen on raukkamaista pellepuuhaa.
      Niile pitäis viedä tutteja isot laatikolliset.
      Mistähän se oikein johtuu, että osa ihmisistä ei tajuu mitään oikeesti ???

      Lapsen kaikki on syht normaaleja, mutta kun ikää tulee, niin alkaa hölmöily ja idioottimainen käytös.
      Luullaan, että muka ollaan erikoisia !!!!! HEEHHEEEEEEEEEEE !!!!!
      Kannattais edes YRITTÄÄ miettiä syvällisiä.

    • _tilda_

      Minulla on monia tatuointeja, olen 22vuotias tyttö JA:

      - En ole roolipelle, olen ihan täysin oma itseni
      - Mielestäni hyvin tehty/hyvällä idealla toteutettu tatuointi ei tee ihmisestä tyhmää, on sitten oma asia jos jonkun natsa merkin haluaa ym. tyhmää/turhaa
      - Miten tatuointi tekisi teennäiseksi? Jos ihminen teeskentelee olevansa joku muu ja ottaa tatuoinnin niin se on sit ihan omaa tyhmyyttä
      - Minä en hae tatuoinneilla "KATSOKAA MINUA, OLEN ERIKOINEN" - kohtelua, vaan ne ovat minulla omaksi iloksi
      - En ole pikkulapsi joka hakee huomiota vaan nuori nainen joka ilmaisee itseään itselleen sopivin keinoin kuitenkaan hakematta mitään ylimääräistä huomiota
      - Huomion kerjäläinen???? Eiköhän tullut jo selväksi ^
      - En ole riippuvainen toisten katseita ja mielipiteistä, en tatuoinneilla hae sitä fiilistä, että HEI KATTOKAA MUA NY! Jos sellaista haluaisin niin voisin vaikka kävellä alasti keskellä toria!
      - Toisten orja Mistähän tämä tuli?
      - En elä tatskan kautta vaan elän ihan oman kehoni kautta, hengittämällä happea ja niin pois päin.. En elä tatuoinnin mukaan vaan tatuointi elää elämäni mukaan.
      - HAH HAH HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! En tod. ihaile itseäni peilistä, en varsinkaan tatuointien takia.. Toki ihastelen, kun ovat uusia mutta en jää päiviksi tuijottelemaan kuin joku ekat korvikset saanut pikku tyttö..

      Sä olet ihan perseestä, kun kyselet tuommoisia täällä? Eikö pitäis itse olla sen verran aikuinen, että päättää ottaako tatuointi vai ei. Ei kukaan järkevä ihminen ota tatuointia jos pelkää tuollaista SONTAA!

      Itselläni eka tatuointi oli menehtyneelle sukulaiselleni omistettu joka on mulle tosi tärkeä... Ajattelin häntä siinä, en itseäni.

    • misukisu88

      JOS OTTAA tatuoinnin, niin riippuu seuraavista seikoista, että millainen sinä (tatuoinnin ottaja) olet:

      - otettu huvin vuoksi vai kunnon syyllä (idea?)
      - otettu hetken mielijohteesta vai kauan pohdittuna
      - otettu itseä vai muita varten

      en sano mihinkään mitään PAITSI SIIHEN, ETTÄ MINUSTA ON TYHMÄÄ (vaikka olisi kuinka hieno tatuointi) JOS OTTAA TATUOINNIN MUITA VARTEN JA HETKEN MIELIJOHTEESTA.. huvin vuoksi nyt vielä ymmärränkin...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2127
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      33
      2070
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1835
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1360
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1251
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1141
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1060
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      56
      1003
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      936
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      282
      895
    Aihe