Tietenkin Saksa haluaa lapioida rahaa Kreikkaan

ja muille tuleville kriisimaille, heille on eduksi että muutkin maat takaa ja maksaa Kreikan velkoja koska rahat menee Kreikan kautta Saksan pankkereille ja muilee maailman rikkaille pankeille, sieltä rahat katoaa veroparatiisi saarille!
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Iranin ja USA:n sodanuhka ja globaali kriisi saa valtiot piiloittamaan varat ja osa varautuu pitkään globaliin sotaan.

Äänestä

rahat menee tottai niille jotka ovat kreikan velkakirjoja ostaneet.

ei kreikka niistä suoraan hyödy yhtään mitään, siirtää vain tulevaa konkurssia tulevaisuuteen.

Kunhan kreikan ISOT, VAIKUTUSVALTAISET velkojat ovat saaneet tarpeeksi EU rahaa niin kreikka annetaan mennä konkurssiin.

Äänestä
  • Tähän huijaukseen osallistuu valtiojohto.
    Ei heillä ole edes mielessään aikomusta pelastaa kreikkaa taikka muita tulevia maita jotka kaatuu. Heillä on pohjaton nälkä ahneus vallanhimo.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


AnonymousLeaks kirjoitti:

ja muille tuleville kriisimaille, heille on eduksi että muutkin maat takaa ja maksaa Kreikan velkoja koska rahat menee Kreikan kautta Saksan pankkereille ja muilee maailman rikkaille pankeille, sieltä rahat katoaa veroparatiisi saarille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu