Missä tapasitte puolisonne. Itse olen aina ollut kiinnostunut aasialaisista ja tummaihoisista naisista (ei aloiteta siitä tappelemaan, kiitos), mutten tiedä missä heitä olisi (Helsingissä) viikonloppuisin viihteellä.
Ei aleta tappelemaan ulkomaalaiskiinnostuksestani täällä, eihän. Minä ja suominaninen ei vaan olla samalla aaltopituudella!
Ei aleta tappelemaan ulkomaalaiskiinnostuksestani täällä, eihän. Minä ja suominaninen ei vaan olla samalla aaltopituudella!
Vastaukset 19
Vanhimmat
Ensiksi pitää sanoa, että ei välttämättä kannata lähteä etsimällä etsimään tietynväristä puolisoa, koska siinä nyt vaan ei ole järkeä. Heitä on ihan kaikkialla missä valkoisiakin. Itse tapasin aviomieheni (ulkomaalainen) ystävän synttäreillä. Kyllä minä näen niitä ulkomaalaisia ihan kaikkialla, kaupoissa, kaduilla, baareissa, kahviloissa ym ym ym. Joten eiköhän heitä tapaa ihan missä vaan. Eikä ole siis mitään tiettyä baaria, vaan itse ainakin olen nähnyt ihan kaikissa baareissa. Mutta eikö olisi tärkeämpää, että henkilö olisi luonteeltaan sellainen joka kiinnostaa sinua, eikä vain ihonväriltään?
Reppureissulla Kiinassa. Pysähdyin yhteen kaupunkiin kolmeksi päiväksi ja toisena päivänä löysin kivan kuppilan, jossa sai tosi hyvää kahvia ja hyvää ruokaa, mitä lie sitten söinkään. Kolmantena päivänä menin sinne lounasaikaan ja näin nykyisen vaimoni työkavereittensa kanssa syömässä. Kiertäminen jäi siihen ja loput kolme viikkoa kului siellä. Kahden vuoden ja kolmen reissun jälkeen olimme naimisissa ja vajaan vuoden päästä vaimoni sai oleskeluluvan.
Paljon jäi näkemättä, mutta voin sanoa, että olen onnellisempi kuin koskaan.
Jes 2 asiallista vastausta putkeet S24:ssa. Pitäisiköhän ilmoittaa Guinnesin ennätyskirjoihin ;). En haekaan "tietyn väristä" naista, sillä ei ole väliä. Voiko naisille mennä vaikka ihan puuntakaa esittäytymään ja kysymään numeroa tai jtn, vai onko se loukkaavaa?!
Missäköhän aasialaisia naisia säilytetään viikonloppuisin?
Nonii tulihan niitä "persuvastauksiakin". Mitä tarkoitat peruskoululla?! Kiitos erityisesti etsivä löytää -henkilölle asiallisesta vastausksesta
Jos haluat tiettyä kulttuuritaustaa edustavan seurustelukumppanin eikä tuntemattomien pysäytteleminen kadulla tunnu luontevalta, hakeudu johonkin monikulttuuritoimintaan mukaan. Järjestöjä, maiden välisiä ystävyysseuroja ja toimintakeskuksia on pääkaupunkiseudulla vaikka kuinka. Näin annat heti kättelyssä itsestäsi tulevan kumppanisi taustasta ja ylipäänsä monikulttuurisuudesta kiinnostuneen kuvan ja tutustuminenkin tapahtuu luontevammin kuin baarin hämyssä.
Oletpa söpö tapaus :)
Kun olet nuori mies niin minusta sinun ikäisille aika helppo tutustuu kaupungissa, varsinkin Pääkaupungin seudulla:)
Ite samaa ikäluokkaa. Eli 92. Löysin nykysen tyttöystäväni netin kautta Kreikasta. Tyttö tuli käymää kuukauden ajaks luonani ja nytte tiesin vihdoin löytäneeni sen oikeen. Aivan uskomattoman lutunen mutta pippurinen tapaus. Elikkä netistä voi sattumalta löytää myös. Tulevaisuuden suunnitelmia on se että suomeen muutetaan ja täällä asutaan. Tytön kotisaarelle lähtee meikäpoika käymään tossa ens syksynä tutustuun hänen vanhempiin.
Hei!
Tyrmistynut...avopuolison käytöksestä! tapasin n.12-v sitten Kamerunilaisen miehen, hän oli silloin viellä naimisissa.Kertoi minulle olevansa eroamassa...rakastuin häneen ja yhteisestä sopimuksesta halusimme tehdä lapsen----ja poika tuli 3 vuoden päästä lähtötilanteesta. Olin muutanut jo toiselle paikkakunnalle vuotta aijemmin kun poikani syntyi.Kamerunilainen oli edelleen naimisissa omalla paikkakunnalla----lupasi auttaa ja huolehtia----hänen mielestään riittäisi kun tapaisimme n.yhden päivän/kk.Panin välit poikki, silloin tällöin hän kävi katsomas.meitä.Nyt poika 10v,miehen vaimo kuoli 2011 keväällä.Mies ja minä aloitimme uudelleen suhteen kesällä 2011(miehen 1.poika 23-v),nyt sama peli jatkuu hän asuu eri paikkakunnalla ja tavataa viikonloppuisin, mies ei halua että muutamme yhteen tai edes samaan kaupunkiin. Hän vakuuttaa rakkauttaan minuun ja poikaamme.Käyttäytyy kotosalla todella rakastavasti, huomioi enemmän minua kuin poikaansa! Ulkona ja kaupassa liikkuessamme hän pitää silmä peliä varsinkin nuorten tyttöjen kanssa ja rehvastelee maailmanmiehen elkein pokkuroiden...en todellakaan tiedä hänen touhuista viikolla kun on omalla paikkakunnalla...tuttu hokema hänellä,,,tuokin mies otti eron vaimostaan ja otti nuoren kauniin naisen.Poikani on jo ehtinyt kiintyä häneen, tykkään kyllä miehestä, mutta luottamus on todella heikoissa kantimissa,,,Aikuinen 1.poika, eikä muut suomalaiset sukulaiset ja kaverit eivät tiedä hänen kakkos-perheestään mitään...OLEN AIVAN YMMÄLLÄNI, MITÄ TEHDÄ...!?!?
"Poikani on jo ehtinyt kiintyä häneen." Tarkoitat varmaan: "Poikamme on kiintynyt isäänsä." Vai etkö sittenkään?
Unohda nykytilanteesi ja kaikki elämääsi liittyvä. Lue viestisi tyhjältä pöydältä, eiköhän se vastaus ole selkeä, kun et katso värillisten lasien läpi tilannettasi, tiedät sen itsekin.
Uskomatonta, ei ihme että suomalaiiset nuoret miehet voivat pahoin, jos elämänkoulu yksinhuoltajaäidin luona on tällaista, on-off isä, joka aivomesti vähät välittää perheestään ja flirttailee edessänne nuorten naisten kanssa.
oletko joku suomenkielen opettaja? tässä jutussa ei ollut pointti kirjoittaa kieliopillisesti oikein,,,,
Oletko idiootti....selittää paljon
Taidat olla oikeassa...pirun hankala tilanne!!
Niinpä. Nuoret kollit on omilta isiltään saaneet elämän eväät. Vaatimattomat on eväät. Isäukko on juossut huorissa ja thaihieromalaitoksissa. Äiti on kotona yrittänyt yksin vetää perhettään eteenpäin.
Ymmärsin itse niin, että pensselitäti ei suinkaan kommentoinut kielioppia, vaan tekstin sisältöä, sen viestiä. Lainatun lauseen kieliopissahan ei ole mitään vikaa.
Mitä tulee nimimerkin "aaman" tilanteeseen, niin täytyy sanoa, että hiljaiseksi vetää. Taas kerran. Mitä kaikkea ihmiset ovatkaan valmiita nielemään ja sanomaan päälle, että "tykkään kyllä miehestä". Oma ajatukseni olisi, että ei leikkisi enää perhettä miehen kanssa, mutta antaisi miehen ja pojan suhteelle mahdollisuuden elää ja kehittyä aivan kuin missä tahansa avioerotapauksessa. Eihän tuo nytkään poikkea tapaamisoikeustilanteista muuten kuin että tässä tapauksessa miehen tapaamis- ja nautintaoikeus koskee myös vaimoa. Eihän tuo oikeasti mitään perhe-elämää ole. Mies on selvästikin valehtelija ja lurjus, jos ei halua "rakastamansa" perheen kanssa muuttaa edes samaan kaupunkiin. En vain voi ymmärtää, miksi kirjoittaja antaa miehen toimia noin ja alistuu hänen öykkärimäisen elämänsä pelinappulaksi ja jalkavaimoksi.
Paljonko sinä pulitat? Kartoitatko hintatasoa ja kilpailua?
ap, älä välitä kaikista ilkeistä ja negatiivisista vastauksista joita saat aloitukseesi. Suomalaisilla tuntuu olevan edelleen jotenkin hätä ja kiihkeä mustasukkaisuus oman maan kansalaisista. Sekä miehillä että naisilla.
Itse tutustuin omaan mieheeni netissä ja joitakin kuukausia nettikeskustelujan aloittamisesta tapasimme ihan livenä kahvilassa.
Tästä on jo useita vuosia ja suhteemme johti avioliittoon, jota on kestänyt ja toivottavasti kestää.
Annoimme toisillemme aikaa tutustua kunnolla toisen luonteenpiirteisiin ja kävimme tuntikausia kestäviä keskusteluja sekä puhelimessa että mesessä, ennen kuin tapasimme ensimmäisen kerran ihan kasvotusten. Siinä vaiheessa olimme jo kuin vanhat tutut.
Netti on hyvä vaihtoehto ja saitteja löytyy paljon.. esim. tagged, twoo, badoo jne.
Kun olet löytänyt ystävän jonka kanssa keskustella, anna itsellesi aikaa tutustua ja miettiä onko hän se oikea. Älä "hyökkää" suoraan suhteeseen, vaikka tyttö tuntuisi kuinka mukavalta. Anna suhteelle aikaa kehittyä. Näin et päädy avioerotilastoon yhtenä epäonnistuneena moku suhteena ja anna taas räkättäjille aihetta olla oikeassa.
Suomessa on paljon kauniita aasialaisia ja muunkin maalaisia tyttöjä. Etköhän omasi löydä.
Anna itsellesi aikaa löytää.
Jos mies ei halua tavata lastaan ilman äitiä: siis jos pojan äiti haluaa laittaa välit poikki lapsensa isän kanssa, mutta musu ei ole valmis tapaamaan poikaansa ilman tämän äitiä...ei ole tunnustanut virallisesti isyyttä???