Tälle on nyt tultava loppu!

Pellet leikkii leluillaan, vaikka rahoille olisi oikeitakin tarvitsijoita JA PALJON PAREMPAA KÄYTTÖÄ. Jos jokin suurvalta päättää miehittää Suole, niin se sen tekee. Että se siitä uskottavuudestanne P E L L E T !

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/120544-naita-tasmaaseita-suomen-horneteihin-– kuva
12164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Pitäis saada vielä ydinkärjet noihin ohjuksiin , niin avot!

Äänestä
  • No onhan meillä jo talvivaaran uraanikaivos, että sieltähän sitä raaka-ainetta olis ydiniohjuksiin, sitten vaan joku ohjus-paja sinne kajaaniin ..

    Äänestä

Lähetetäänkös muutama täsmäohjus PONY 2012 :iin niin loppuu tubettaminen?

Äänestä
  • Eikös KONE 2012 saanut hissitilauksen?

    Äänestä

  • K O N E OYj kirjoitti:

    Eikös KONE 2012 saanut hissitilauksen?

    Mitens Sualen sydänkohtauksesta selviäminen siihen liittyy?

    Äänestä

  • Outo Salaliittoko? kirjoitti:

    Mitens Sualen sydänkohtauksesta selviäminen siihen liittyy?

    Eikai tällä pohjusteta NATO -terroristiyhteistyötä Sualen toimesta...?

    Äänestä

Veropakolaisyritykset ja hämärät asekaupat kuriin Suomessa. Äärioikeistopoliitikkojen toiminta Valtakunnanoikeuteen tutkintaan, perustuslakia rikotaan jatkuvasti.


http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/2755928/kansanedustaja-kyllastyi-kaivosten-kupruihin-”aiheuttaja-maksamaan”


Näistä valtion nimissä tehtävistä kaupoista, hyötyvät vain veropakolaiset ja niiden hännystelijät, maksajina toimimme me jokainen veronmaksaja. Tämä kansa tarvitsee toimeentuloa ja perusturvaa, ei romukoppaan ajan saatossa joutavia järjettömänhintaisia aseita, joilla ei missään tilanteessa olisi käyttöä.

Äänestä

Eihän näissä asekaupoissa ole enää järjen häivääkään. Onko Wallin tässäkin ollut asialla ja paljo nko on saanut "voitelurahoja".

Äänestä

200 000 000 eur kaupat peruttava. Perusteluna nykyinen taludellinen/maailmanpoliittinen tilanne.

Äänestä

joillekin mahdollisesti kokkeleille tulee isot osingot noista kaupoista.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kertakaikkiaan haloo kirjoitti:

Pellet leikkii leluillaan, vaikka rahoille olisi oikeitakin tarvitsijoita JA PALJON PAREMPAA KÄYTTÖÄ. Jos jokin suurvalta päättää miehittää Suole, niin se sen tekee. Että se siitä uskottavuudestanne P E L L E T !

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/120544-naita-tasmaaseita-suomen-horneteihin-– kuva

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu