Eikö ois ketään joka alkais mun kans paastolle. Mä en onnistu paastossa yksin, tarvin kaverin. Mulla on ennenki ollu paastokamu ja sillo paasto oli jotenkin helpompaa.
Siis ihan sellasen paastokamun haluisin joka oikeesti jaksaa paastota sen viikon ainaski mun kanssa! Ja voitais jakaa kokemuksiamme ja tsempata toisiamme.
Paastokaveria vailla!!!!!
5
361
Vastaukset
- jose---fiina
Mä alotin tänään ja voin kyllä olla sun kamu jos haluat:)
- paast
Heips!
Mä alotan myös paaston huomenna! Sujuu varmasti paremmin kun on "paasto kamuja" :) millanen paasto teillä on tiedossa? Ite alotan vaahterapalmusiirappi paaston.. viikon otan tavoitteeksi. Auringosta lisä potkua kevyempään ja parempaan oloon!
- voi aloittaa...
hohhoijaa
sitä aloitellaan ja sitten tulee ihan hiljaista.... kun ei oo luontoo niin sanotusti... - Paastoilijanainen
Jee hyvä ettei yksin tarvitse yrittää nyt paastoilla. Aloitan siis itse paaston kans huomenna:). Itel on kokemusta n. viiden päivän mehupaastoista, ja 1 päivän vesipaastoista. Nyt tarkoitus olisi vesipaastota ainakin 7 päivää. Tarkoituksena päästä eroon huonoista tavoista ja jatkaa terveellisellä ruokavaliolla paaston jälkeen ja loppuelämän ajan.
Kirjottelen joka päivä tänne kuulumisia, kirjoitelkaa toki te muutkin:)- MarjaanaJ
Siis mitä? Älä ihmeessä vesipaastoa 7 päivää. Pääset eroon huonoista tavoista paljon kevyemmälläkin paastolla.
Ajattelin itse paastota viikon verran tähän tapaan:
Aamu: 2 dl vettä, jossa 1 rkl liotettuja pellavansiemeniä, 2 dl marja- tai hedelmämehua ja iso mukillinen yrttiteetä
Lounas: 2 dl vettä, 2 dl vihannesmehua, kupillinen kasvis- ti lihalientä
Välipala: 2 dl vettä, iso mukillinen yrttiteetä
Illallinen: 2 dl vettä, kupillinen kasvis- tai lihalientä, 2 dl marja- tai hedelmämehua
Iltapala: 2 dl vettä, iso mukillinen yrttiteetä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4658372Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195760Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2514702Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli484561Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s614065Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603900SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1673692- 901667
- 901108
- 41809