Valinta

Mieheni käski valita hänet tai kissan. Miestä on kyllä joskus ikävä.
454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Niin.Miehestäkin voi olla kyllä yllättävän paljon iloa ja seuraa. Ajankulua, kun tutkailee sen elämää.

Äänestä
  • Kyllä. Sitä voi silittää ja se lämmitti mukavasti, kun nukkui jalkojeni päällä.

    Äänestä

Tuttua huttua. Minun on pitänyt valita naisen ja viinan, naisen ja tupakan, naisen ja kavereiden, naisen ja harrastusten, naisen tai vuorotyön välillä. Joitain naisia on joskus ollut vähän ikäväkin.

Eli mitä tästä opimme? Kiristämällä ei saa kuin vapauden.

Äänestä
  • Mieheni käski valita hänet tai palstan. Miestä on joskus ikävä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miuku kirjoitti:

Mieheni käski valita hänet tai kissan. Miestä on kyllä joskus ikävä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu