Olen seurustellut kohta 3 kk poikaystäväni kanssa ja rakastan häntä hyvin paljon. Asumme eri paikkakunnilla ja poikaystävälläni on menneisyys kovana pelimiehenä ja vaikka hän vakuttaakin minulle ettei petä minua, mutta mieleeni nousee väistämättä ajatus, että entä jos..
Tiedän että hänellä on ollut paljon naisia ja tyttöystäviä ja pakko myöntää että olen hiukan mustasukkainen siitä kun hän kirjoittelee muille naisille hiukan vihjailevaan ja flirttailevaan sävyyn..ja uskon että se on ihan viatonta flirttiä, mutta se menneisyyden ääni ja epätietoisuus nostaa päätään...
Tiedän että jos hän oikeasti minua rakastaa niin hän ei mene vieraisiin, mutta edelliset suhteet ovat olleet katastrofaalisia ja jokaisessa suhteessa minua on petetty..
Kysymys kuuluukin näin?; Voinko luottaa ex-pelimieheen kaukosuhteessa??
Kaukosuhteessa ex-pelimiehen kanssa..
4
468
Vastaukset
Ei kannata luottaa helposti..Miksei nytkin voisi pettää, jos on pettänyt ennenkin? Ja helppoa, kun teillä on kaukosuhde ja ette asu yhdessä..Olen pahoillani negatiivisesta mielipiteestä, mutta aika realistinen vai kuinka..
- -------------
Pettäjä pettää aina.. Valitettavasti.
- lallilaaa
Uskon että ihminen voi muuttua. Vaikka olisi edellisessä suhteessa pettänyt, niin voi olla että on oppinut virheestään ja on nyt uskollinen. Toki se niinkin on, että kaukosuhteessa uskollisena oleminen on vaikeampaa ja pettäminen helpompaa. Seksiä kun ei saa joka ilta omalta kullaltaan. Neuvoisin kuitenkin olemaan liikaa murehtimatta, sillä jos mies pettää niin sitä et voi itse mitenkään estää.
- man_79
Kaukosuhteessa miehet pettää naisia helpommin juuri siitä syystä koska seksuaalihalut vähän eri tasoa kuin naisilla. Hyvin usein mies saattaa lopettaa suhteen hyvin äkisti, koska ei halua vain paljastaa pettäneensä toisen kanssa omalla paikkakunnallaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
PropsApp Koodi
Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset23478Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a723231"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin502756IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-542578Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.892397Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭291300Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!
Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä211207- 951172
Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen on selvä
On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen joten3371053Hämmentävä muutos tv:ssä: Roope Salminen OUT, Sointu Borg IN!
Roope OUT, Sointu IN! Mitä tykkäät tästä muutoksesta? Suositun Myyrä-seikkailusarjan alusta asti juontohommissa on oll14946