Olen seurustellut kohta 3 kk poikaystäväni kanssa ja rakastan häntä hyvin paljon. Asumme eri paikkakunnilla ja poikaystävälläni on menneisyys kovana pelimiehenä ja vaikka hän vakuttaakin minulle ettei petä minua, mutta mieleeni nousee väistämättä ajatus, että entä jos..
Tiedän että hänellä on ollut paljon naisia ja tyttöystäviä ja pakko myöntää että olen hiukan mustasukkainen siitä kun hän kirjoittelee muille naisille hiukan vihjailevaan ja flirttailevaan sävyyn..ja uskon että se on ihan viatonta flirttiä, mutta se menneisyyden ääni ja epätietoisuus nostaa päätään...
Tiedän että jos hän oikeasti minua rakastaa niin hän ei mene vieraisiin, mutta edelliset suhteet ovat olleet katastrofaalisia ja jokaisessa suhteessa minua on petetty..
Kysymys kuuluukin näin?; Voinko luottaa ex-pelimieheen kaukosuhteessa??
Kaukosuhteessa ex-pelimiehen kanssa..
4
451
Vastaukset
Ei kannata luottaa helposti..Miksei nytkin voisi pettää, jos on pettänyt ennenkin? Ja helppoa, kun teillä on kaukosuhde ja ette asu yhdessä..Olen pahoillani negatiivisesta mielipiteestä, mutta aika realistinen vai kuinka..
- -------------
Pettäjä pettää aina.. Valitettavasti.
- lallilaaa
Uskon että ihminen voi muuttua. Vaikka olisi edellisessä suhteessa pettänyt, niin voi olla että on oppinut virheestään ja on nyt uskollinen. Toki se niinkin on, että kaukosuhteessa uskollisena oleminen on vaikeampaa ja pettäminen helpompaa. Seksiä kun ei saa joka ilta omalta kullaltaan. Neuvoisin kuitenkin olemaan liikaa murehtimatta, sillä jos mies pettää niin sitä et voi itse mitenkään estää.
- man_79
Kaukosuhteessa miehet pettää naisia helpommin juuri siitä syystä koska seksuaalihalut vähän eri tasoa kuin naisilla. Hyvin usein mies saattaa lopettaa suhteen hyvin äkisti, koska ei halua vain paljastaa pettäneensä toisen kanssa omalla paikkakunnallaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Häiriköinti
Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as983792Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna373263- 603219
- 683039
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)682894Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.672819On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle632524Pohdinttavaksi
No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä802331- 692168
- 452162