..on suuri turn-off naisille tietysti, mutta miten suuri? Ilmeisesti ylitsepääsemätön, koska minulle nainen saattaa jopa tulla juttelemaan joskus harvoin, mutta se loppuu aina melko nopeasti.
Naisilta kommenttia!
Naisilta kommenttia!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Naiset kiertää minut kaukaa kun aloita kirkumisen.
En ole nainen mutta, varmasti vaikuttavaa. Tietenkään jos pystyt kompesoida sen jollain muulla ominaisuudella. Naiset tykkää matalasta äänestä, eräskin sanoi aamulle kun heräsi vierestäni (oli yhdenillan-juttu) niin mikäs jussi lampela vierestä löytyy positiivisella merkityksellä tietenkin.
Milläs sen pystyisi kompensoimaan? Kimeä ääni miehellä on huono ominaisuus sekä miesten, että naisten mielestä.
Olematta nainen vastaan kuitenkin. Kimeä ääni on feminiinen ominaisuus, joka ei tietysti miehelle ole eduksi. Sen voi tosin kompensoida muilla avuilla, josta David Beckhan on hyvä esimerkki.