Ystävyyskorut

iidulijeejeeeeeeeeee

Elikkä mulla on yks tosi tärkeä kaveri, joka on ollu mun paras ystävä ekaluokasta lähtien tähän seiska luokkaan. Mut sillä on synttärit parin viikon päästä, ja lahjaks oon aatellu sellasta best friends forever - tyylistä sydämen muotosta korua mikä on niinku keskeltä "hajonnut" ja molemmat puolet saa kaulaketjuun kiinni. Tiiätte varmaan mitä mä tarkotan. Eli mistä niitä sais tilattua netistä? Linkittäkää, jooko! :)
♥: Iiduli ;))

4

866

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • j055up055u

      http://www.noitarumpu.fi/epages/Kaupat.sf/fi_FI/?ObjectPath=/Shops/Paljarvi/Products/riipusPWP691sydän
      Siinä on yks tommonen, koitin ettii lisää mut en löytäny. Onks muuten kenelläkään kokemusta riidoista ja kaikesta et kaverikoru heitetään riidan takia veteen tms???
      Itte mulla oli ala-asteella...... yhen Miljan kanssaa..... Eka se palautti sen mulle ja sano "en oo enää sun besta" ja sit pian me oltiinki melkein all day everyday ja annoin miljan oman puoliskon takasin. Mut sit tein ISON virheen.(Milja ei kestä sitä jos paras kaveri on jonkun toisen kaverin kanssa koulun jälkeenn) ja yks Veera pyys mua laivalle perheensä mukaan ja menin.... Me yritettiin olla mahdolliisimman hiljaa mut sit Veera meni ja kerto sen. Sillon Milja oli ihan hirveen vihanen mulle ja se heitti oman puoliskonsa veteen :( No, en enää itse sitten viittinyt käyttää korua enää kun toinen puolisko oli jollain kalalla meren pohjas -.- Ja koulus sitte Miljalla oli uudet kaveriporukat ja Jenny oli sen besta.. ja Miljan sekä Jennyn kaulassa oli samanlaiset siniset puoliskot.. Ei tullut kauheen " ihana olo" kun entinen bestis hihittelee ja juttelee jostain kanarian saarista mihin ne on Jennyn perheen kanssa menossa :(

    • iidulijeejeeeeeeeeee

      Kiitos!!! Noi molemmat on tosi ihania!Mut en osaa päättää kumman valitsisin! Periaatteessa toi eka on cool mut sit jos annan sen toisen puoliskon kamulleni ja siin lukee vaan "st nds" Nii ei se oo sillee hienon kuulone ku jos se alkaaki jotai "hheeei!! sä sait hienomman puolen!" vaik ei se yleensä tee niin .... Ja se toinen on tosi nätti mut onkse liian tavallinen?

    • bestis3

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3693
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2384
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      32
      1945
    4. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      19
      1699
    5. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1669
    6. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1588
    7. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      97
      1479
    8. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1447
    9. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      22
      1389
    10. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      90
      1290
    Aihe