Mies paljasti salaisuuteni jota olen varjellut monta vuotta ja josta ei tiennyt kuin äitini. Hän oli kännissä ja meni puhumaan asiasta perhetutulle josta en edes pidä kovasti ja on kova hölösuu. Äiti kuuli asian ja kertoi minulle. Mies ei muista eikä usko että on asiaa puhunut. Äitillä ei valehtele minulle niin miksi nyt alottaisi. Mies kännissä joskus ei usein, mutta sanoo joskus asioita mitä ei ajattele. Meillä menee muuten ihan hyvin ja rakastan miestä, mutta mitä teen tuntuu kun koko elämä kaatuu. Miten voin luottaa toiseen enää ikinä? Mitä ihmettä minä teen?
paljasti salaisuuteni
mihin uskoa
2339
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mitäkö teet? No, hyväksyt sen faktan, että salaisuus ei nyt ole enää salaisuus (ainakaan kaikkien ihmisten suhteen) ja jatkat elämääsi. Tollaseen juttuunhan tarvii reagoida vasta jos joku tulee siitä kyseleen jotain. Ja jos kukaan ei tule mitään koskaan kuittailemaan, ei sinunkaan tarvitse selitellä mitään kenellekään.
Tapahtuneesta kandee nyt ottaa ainakin se päivänselvä oppi, että salaisuuksiaan ei parane uskoa ihmiselle joka saattaa möläyttää ne julki tilaisuuden tullen. Sillä tavalla se mies on nyt luottokelvoton yksilö.
Siis kuinka mies voi kertoa salaisuudesta jonka tiesi vain äiti?