Mitä mieltä uusista thrash-bändeistä? Mitkä on parhaat?
Ite tykkään rässistä oli se sitten uutta tai vanhaa. Mielestäni puuttuu sellainen uusi rässi-bändi, joka erottuu selvästi muista.
Omat suosikit uusista:
Suicidal Angels
Havok
Vektor
Bonded By Blood
Evile
Warbringer
ja suomalainen Thrashgrinder
Ite tykkään rässistä oli se sitten uutta tai vanhaa. Mielestäni puuttuu sellainen uusi rässi-bändi, joka erottuu selvästi muista.
Omat suosikit uusista:
Suicidal Angels
Havok
Vektor
Bonded By Blood
Evile
Warbringer
ja suomalainen Thrashgrinder
Vastaukset 9
Vanhimmat
kannattaa katsastaa Lich King
http://www.youtube.com/watch?v=l2rzrRP6GP4
kannattaa myös kuunnella "black metal sucks" biisi ja tsekata sen biisin kommentit. siellä on oikee sota menossa ku tyypit on ottanu itteesä siitä biisistä
Itelle iskee enemmänkin tuo saksarässi:
- Sodom
- Kreator
- Destruction
nyt parhaimmat mainitakseni.
Jenkkibändeistä on tullut diggailtua sellaisia helmiä, kun Testament, Exodus, Anthrax, Slayer
ja tietenkin kohtuullisen aliarvostettukin (??) Artillery, joka onnistuneesti ja mukavan kuuloisesti sekoittelee räimeeseensä esim. itämaalaisia teemoja. Tykkään!
Uudemmista taas Evile vetää melko tiukkaa settiä vanhan liiton meiningillä.
Artilleryn kohdalla on kyllä todettava että pelkästään kyseisen bändin sanominen aliarvostetuksi on jo yliarvostamista.
Toxic Holocaust
Municipal Waste,Havok,Lost society ja Toxic Holocaust
Home Style Surgery:
http://www.tinylinks.co/a79dcab9
Overtake:
http://www.linkbucks.com/RpdZ
Treatment
http://www.linkbucks.com/Rpg9
Tutustumisen arvosia.
Mielestäni ehkä paras 2 000 luvulla tehty metallilevy on Anaal Nathrakh: In the constellation of the black wizard. Siinä on äärimetallia ja tietynlaista, pelottavaa mielisairautta osattu yhdistää hienosti yhteen. Huippuhyvä levy.
http://www.youtube.com/watch?v=PA8yqZFQP5c
Megadeth, metallica, slayer, anthrax, kreator, sepultura, testament on ne parhaimmat
Ei kiinnosta mikään vauvojen musa