Ostin 800g pussin American Pro Wheytä, että voi aina salin jälkeen tai välipalaksi laittaa tuota n. 20g esim. maidon sekaan.
Mutta onko palkkarissa välttämätöntä olla sitä maltoa seassa? Eikö esim. pari ruokalusikallista hunajaa tai 2 banaania blendattuna tuohon prodeen aja melkein saman asian?
Malto välttömätöntä?
sddsadadasdas
1
174
Vastaukset
- jhikjmnhdtgbd
Palkkarissa ei nautita mitään hiilaripommeja. Korkeintaan 10g dekstroa, jotta saadaan kreatiini imeytymään sinne minne sen kuuluukin imeytyä. Noin tunti sen jälkeen syödään se post workout meal jossa on sitten hiilareita. Ja hiilareita kuuluu olla enemmän kuin proteiinia. Muistakaa että 2 kolmannesta lihaksesta on vettä, ei proteiinia. Jos ette tätä tajunneet, niin peruskoulun biologian kirja auttaa.
Nämä voimailufoorumien gurut kun eivät tiedä itsekään mitä puhuvat, en luottaisi heihin vaan biologiaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.2110815- 408057
- 1235201
- 693528
- 1103526
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi303483- 613370
- 333137
- 512450
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak341956